Дослідники клініки Клівленда виявили зв'язок між COVID-19 та ураженням мозку, подібним до хвороби Альцгеймера

14.06.2021

Хоча неврологічні проблеми є частими симптомами серед хворих із Long COVID, основні механізми розвитку цих порушень в основному невідомі. У новому дослідженні, проведеному на базі клініки Клівленда, можливо, мимоволі вчені знайшли відповідь.

У роботі, результати якої були опубліковані 9 червня у виданні «Alzheimer's Research & Therapy», дослідники застосовували технологію штучного інтелекту для порівняння наявних наборів даних пацієнтів із COVID-19 та хворобою Альцгеймера.

Хоча дослідники не знайшли доказів, що вірус безпосередньо інфікує мозок, вони виявили тісні взаємозв'язки між SARS-CoV-2 та генами/білками, пов'язаними із хворобою Альцгеймера, а також кількома іншими неврологічними захворюваннями. Згодом вони оцінили потенційні зв’язки між COVID-19 та двома ознаками хвороби Альцгеймера: нейрозапалення та мікросудинна травма мозку.

«Ми виявили, що при інфекції SARS-CoV-2 маркери хвороби Альцгеймера, причетні до запалення головного мозку, суттєво видозмінюються, і що деякі фактори вірусного входу сильно виражені у клітинах гематоенцефалічного бар'єра, – розповів провідний автор дослідження, співробітник Інституту геномної медицини клініки Клівленда доктор мед. наук Feixiong Cheng. – Ці висновки вказують на те, що вірус може впливати на кілька генів або шляхів, що беруть участь у нейрозапаленні та мікросудинних ушкодженнях мозку, що може призвести до когнітивних порушень, подібних до хвороби Альцгеймера».

Зараз д-р Cheng і команда проводять дослідження, спрямовані на виявлення вимірюваних біомаркерів та потенційних нових терапевтичних цілей для неврологічних проблем, пов’язаних із COVID-19.

«Визначення взаємозв'язку COVID-19 та неврологічних проблем буде критично важливим для розробки ефективних профілактичних та терапевтичних стратегій для подолання сплеску нейрокогнітивних порушень, які ми очікуємо побачити в майбутньому», – зазначив Feixiong Cheng.

Джерело: Cleveland Clinic researchers identify link between COVID-19, Alzheimer's-like brain impairment (beckershospitalreview.com)

НОВИНИ ЗА ТЕМОЮ Інфекційні захворювання

Американський коледж акушерів і гінекологів та Товариство медицини матері-плода закликають вагітних жінок вакцинувати від COVID-19 04.08.2021 Акушерство/гінекологія Інфекційні захворювання Американський коледж акушерів і гінекологів та Товариство медицини матері-плода закликають вагітних жінок вакцинувати від COVID-19

Американський коледж акушерів і гінекологів (ACOG) та Товариство медицини матері-плода (SMFM) настійно рекомендують вакцинувати всіх вагітних жінок від COVID-19. За даними Центрів із контролю і профілактики захворювань, лише близько 16 % вагітних жінок отримали одну або дві дози вакцини від COVID-19, незважаючи на докази того, що інфекція COVID-19 у вагітних має підвищений ризик важких ускладнень і смерті. ...

02.08.2021 Інфекційні захворювання Ранні симптоми COVID-19 відрізняються в осіб різних вікових груп

Згідно з результатами нового дослідження, опублікованого сьогодні у виданні The Lancet Digital Health, ранні симптоми інфекції COVID-19 відрізняються у різних вікових групах та між чоловіками і жінками. Ці відмінності найбільш помітні між молодшими віковими групами (від 16 до 59 років) у порівнянні зі старшими віковими групами (від 60 до 80 років і старше), а також серед чоловіків порівняно із жінками. ...

16.07.2021 Інфекційні захворювання Кардіологія Статини можуть істотно мінімізувати несприятливі наслідки інфекції SARS-CoV-2.

У новому дослідженні вчені медичної школи Каліфорнійського університету в Сан-Дієго підтвердили, що пацієнти, які приймають статини та були госпіталізовані з приводу COVID-19, мали на 41 % нижчий ризик смерті. Результати дослідження були опубліковані 15 липня 2021 року у «PLOS ONE»...