Дослідження підтверджує безпеку грудного вигодовування після щеплення проти COVID-19

09.07.2021

За інформацією NEW YORK (Reuters Health), мРНК вакцина проти COVID-19 не виявляється у грудному молоці. Це підтверджує сучасні рекомендації не припиняти грудне вигодовування після щеплення проти COVID-19 вакцинами на основі мРНК.  

Даних про безпеку вакцин у вагітних або жінок, які годують грудьми, недостатньо, і багато матерів відмовилися від вакцинації або вирішили припинити грудне вигодовування (тимчасово або постійно) через побоювання, що вакцина може змінити грудне молоко, – відзначають докторка Stephanie Gaw і колеги з Каліфорнійського університету в Сан-Франциско для видання «JAMA Pediatrics».

На противагу, Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендує вакцинувати матерів, які годують грудьми, і не радить припиняти грудне вигодовування після введення вакцини.

«В Академії медицини грудного вигодовування стверджують, що існує мало правдоподібного ризику того, що наночастинки вакцини чи мРНК потраплять у тканину молочної залози або будуть передані в молоко, що теоретично може призвести до спалаху імунних відповідей у немовлят, які можуть змінити дитячий імунітет. Однак прямих даних про це немає», – кажуть дослідники.

Щоб вирішити цю прогалину в знаннях, вчені проаналізували 13 зразків грудного молока від семи матерів, які годували грудьми та були щеплені вакцинами Moderna або Pfizer-BioNTech проти SARS-CoV-2.

мРНК, пов'язана з вакциною, не була виявлена в жодному зразку молока, зібраному протягом 48 годин після вакцинації, повідомляє команда дослідників. «Крім того, будь-яка залишкова мРНК нижче меж виявлення у нашому аналізі зазнає деградації з боку шлунково-кишкової системи немовлят», – відзначають вони.

Обмеження дослідження включають невеликий розмір вибірки і той факт, що більшість жінок отримали вакцину Pfizer-BioNTech. «Клінічні дані більших популяцій необхідні для кращої оцінки впливу цих вакцин на результати лактації», – пишуть автори.

Тим часом результати дослідження підтримують поточні поради для жінок, які годують грудьми, продовжувати грудне вигодовування своїх немовлят після імунізації проти COVID-19.

Джерело: Study Confirms Safety of Breastfeeding After COVID-19 Vaccination (medscape.com)

НОВИНИ ЗА ТЕМОЮ Акушерство/гінекологія

Американський коледж акушерів і гінекологів та Товариство медицини матері-плода закликають вагітних жінок вакцинувати від COVID-19 04.08.2021 Акушерство/гінекологія Інфекційні захворювання Американський коледж акушерів і гінекологів та Товариство медицини матері-плода закликають вагітних жінок вакцинувати від COVID-19

Американський коледж акушерів і гінекологів (ACOG) та Товариство медицини матері-плода (SMFM) настійно рекомендують вакцинувати всіх вагітних жінок від COVID-19. За даними Центрів із контролю і профілактики захворювань, лише близько 16 % вагітних жінок отримали одну або дві дози вакцини від COVID-19, незважаючи на докази того, що інфекція COVID-19 у вагітних має підвищений ризик важких ускладнень і смерті. ...

02.08.2021 Інфекційні захворювання Ранні симптоми COVID-19 відрізняються в осіб різних вікових груп

Згідно з результатами нового дослідження, опублікованого сьогодні у виданні The Lancet Digital Health, ранні симптоми інфекції COVID-19 відрізняються у різних вікових групах та між чоловіками і жінками. Ці відмінності найбільш помітні між молодшими віковими групами (від 16 до 59 років) у порівнянні зі старшими віковими групами (від 60 до 80 років і старше), а також серед чоловіків порівняно із жінками. ...

16.07.2021 Інфекційні захворювання Кардіологія Статини можуть істотно мінімізувати несприятливі наслідки інфекції SARS-CoV-2.

У новому дослідженні вчені медичної школи Каліфорнійського університету в Сан-Дієго підтвердили, що пацієнти, які приймають статини та були госпіталізовані з приводу COVID-19, мали на 41 % нижчий ризик смерті. Результати дослідження були опубліковані 15 липня 2021 року у «PLOS ONE»...