У Києві відкрився Інноваційний центр хірургії серця та судин «Добробут»

16.07.2021

15 липня відбулося урочисте відкриття Інноваційного центру хірургії серця та судин Медичної мережі «Добробут», що розташувався за адресою: місто Київ, Повітрофлотський проспект, 54. Побачити центр на власні очі зібралися партнери мережі, поважна медична спільнота і журналісти. Урочистий захід відкрив офіційною промовою Київський міський голова. 

«Дуже приємно, що в нашому місті відкриваються такі сучасні медичні центри. Сьогодні головне завдання – щоб кияни могли отримати кваліфіковану, якісну медичну допомогу як  у державних медичних закладах, так і в приватних. Відкриття цього центру – черговий приклад успішної співпраці. Київ сьогодні – це місто, яке дає багато можливостей для розвитку бізнесу за простими та прозорими правилами. І ми готові до співпраці з підприємцями. Ми разом робимо Київ комфортнішим і привабливим для життя. Робимо справді європейською столицею», – наголосив Кличко.

Гості заходу мали нагоду на власні очі побачити усі можливості центру та переконатися у його високій технологічності. Фахівці ММ «Добробут» провели цікаву екскурсію та детально розповіли про кожний підрозділ. У цей час представники ЗМІ змагалися у захопливому імерсійному квесті, створеному спеціально, аби на власному досвіді зрозуміти специфіку роботи медичних фахівців у центрі. 

«Ми хотіли, аби для представників ЗМІ знайомство з центром стало захопливим та корисним. В рамках нашого квесту, учасники вперше змогли спробувати себе у ролі хірурга, судинного хірурга та побути на пості старшої медичної сестри. Це була цікава подорож до світу медицини. Ми віримо, що набутий досвід стане корисним для журналістів», – розповідає про ідею реалізації маркетинг-директорка Медичної мережі «Добробут» Олена Ніколаєнко. 

Атмосфера заходу була динамічною та невимушеною, адже її створювали ведучий Нікіта Добринін та відомий композитор-піаніст Євген Хмара. 

Щоразу, коли команда «Добробут» представляє свої нові досягнення – це стає визначною подією. Адже відкриття інноваційної клініки – передусім доступ до медичного сервісу високого рівня для усіх українців. Генеральний директор ММ «Добробут» Калашніков Олег Володимирович  дав коментар з нагоди відкриття:

«Інноваційний центр хірургії серця та судин – це 9 поверхів і 10 000 кв. м, обладнаних відповідно до світових вимог надання медичного сервісу. Потужність центру дозволяє розмістити 71 пацієнта на стаціонарне лікування, де в комфортних умовах вони зможуть отримати якісну і своєчасну допомогу. Поліклінічне відділення прийматиме до 500 пацієнтів на день. Провідні технології у діагностиці та лікуванні – важливе досягнення Медичної мережі «Добробут». Інноваційний центр оснащений найсучаснішим медичним обладнанням, серед яких ангіограф Siemens Artis Q і томограф Siemens Somatom X останнього покоління».

Завідувач відділення кардіохірургії з блоком інтенсивної терапії, доктор медичних наук, лікар-хірург Бабляк Олександр Дмитрович, розповів про нові проєкти та створення благодійного фонду: 

«Одним з найголовніших ресурсів ММ «Добробут» є люди. Ми набираємо персонал згідно з цінностями та професіоналізмом. Для нас пацієнт завжди залишається пацієнтом, а не клієнтом. Ми ставимося до пацієнтів як до самих себе. Намагаємось ефективно розв'язати їхню медичну проблему, і це збільшує довіру до медицини.

Наразі мініінвазивні операції на серці – це унікальні методики, які дозволяють скоротити час на реабілітацію пацієнта. На сьогодні Інноваційний центр хірургії серця та судин – це єдиний центр кардіохірургії в Україні та один з небагатьох у світі, у якому кардіохірургічні операції проводяться мініінвазивно у понад 80% всіх «відкритих» операцій на серці. Це стало можливим завдяки впровадженню інноваційної методики мініінвазивного багатосудинного коронарного шунтування, автором якої є я.

Також з гордістю заявляємо, що мережа «Добробут» за ініціативи кардіохірургічної команди лікарів запускає благодійний проєкт всеукраїнського масштабу «Велике майбутнє маленьких сердець». Відтепер діти з вродженими вадами серця, яким показані мініінвазивні операції, зможуть отримати їх безоплатно.

Подібні мініінвазивні операції при складних вроджених вадах серця є найсучаснішим досягненням світової кардіохірургії. Враховуючи, що наша команда володіє цими методиками, ми вирішили зробити їх доступними для дітей в Україні незалежно від рівня соціального забезпечення їхніх сімей.

Ми плануємо проводити 50 операцій на рік. Фінансування проєкту взяли на себе американський благодійний фонд «Український Дар Життя», а також благодійний фонд «Добробут». Операції будуть проводити в Інноваційному центрі хірургії серця та судин».

Також серед спікерів конференції був присутній заступник медичного директора з хірургії, лікар-хірург Щербина Максим Володимирович. Він зазначив, що у боротьбі з інсультом найголовніше – це час: «Життєво важлива кожна хвилина. Інсультний центр – це координаційна частина ланцюга, звідки починається діагностика та надання термінової допомоги пацієнтові. Далі – хірургічне відділення, стаціонар та домашній догляд. Реабілітація пацієнта після виписки також проходить під контролем, тому можна сказати, що ми надаємо цілодобову допомогу нашим пацієнтам».

Довідка: Медична мережа «Добробут» – приватна багатопрофільна лікарня, яка успішно працює в Києві з 2001 року та надає широкий спектр медичної допомоги як на первинному рівні, так і на рівні високоспеціалізованої медицини. Мережа об'єднує медичні центри та стаціонари для дорослих і дітей, службу невідкладної допомоги, стаціонар для дорослих з Центром неврології, Центр кардіохірургії, Клінічний центр онкології, Центр вертебрології, стоматологію, Центр дерматології та косметології, власна мережа аптек та Інноваційний центр хірургії серця та судин. Більше інформації: www.dobrobut.com

НОВИНИ ЗА ТЕМОЮ Хірургія, ортопедія та анестезіологія

Львівські нейрохірурги провели унікальну операцію жінці, яка три місяці ходила із переломом хребта 17.02.2022 Хірургія, ортопедія та анестезіологія Львівські нейрохірурги провели унікальну операцію жінці, яка три місяці ходила із переломом хребта

Нейрохірурги Першого територіального медичного об’єднання м. Львова прооперували жінку, яка впала із драбини та 3 місяці навіть не підозрювала, що має перелом хребта. Будь-який необережний рух міг назавжди прикувати 67-річну Людмилу до інвалідного візка, але завдяки львівським лікарям загроза вже позаду. Минулої осені закордоном загинув її єдиний син. Аби його поховати, жінка поїхала за 2000 кілометрів. Там, прибираючи в оселі, вона впала із драбини і сильно вдарилася спиною. Місцеві лікарі на огляді перелому не побачили, констатувавши лише сильний забій. ...

11.02.2022 Педіатрія Хірургія, ортопедія та анестезіологія Київські лікарі врятували дитину з рідкісними вадами дихальних шляхів та стравоходу

Спеціалісти НДСЛ МОЗ України «Охматдит» врятували хлопчика з рідкісною вродженою вадою дихальних шляхів та стравоходу, яка зустрічається раз на 10–20 тис. пологів. При народженні у дитини була виявлена ларинго-трахео-езофагеальна розщілина, при якій гортань і глотка, трахея і стравохід не розділені. Ще кілька років тому такі діти не мали шансів на життя. Потрапивши до «Охматдиту», дитина не могла самостійно дихати, ковтати, а також мала ваду серця – судинне кільце, що стискало трахею і стравохід. ...

09.02.2022 Трансплантологія Хірургія, ортопедія та анестезіологія Лікарі Охматдиту дали прижиттєву згоду на пересадку органів після своєї смерті

Трансплантаційна команда Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит» не з чуток знає, що сотні людей потребують пересадки органів в Україні. Тож лікарі та співробітники Охматдиту підписали добровільну прижиттєву згоду на посмертне донорство, аби власним прикладом продемонструвати, що кожен із нас може зробити шляхетну справу для порятунку життя інших....