Щоденник медичних подій на 19-25 липня

16.07.2021

Дорогі читачі!

До вашої уваги літній і необтяжливий Щоденник медичних подій. Між відпустками і безтурботними літніми вечорами знайдіть час для вдосконалення і навчання. Для вас медичні освітні заходи на наступний тиждень.

 

19 липня

Вебінар «Псоріатичний артрит — підходи до діагностики та лікування»

Псоріатичний артрит - це захворювання з множинними маніфестаціями та клінічними проявами, його необхідно вчасно діагностувати у пацієнтів з псоріазом та виявляти у пацієнтів без псоріазу.

На вебінарі «Псоріатичний артрит — підходи до діагностики та лікування», крім класифікаційних критеріїв, спікери зосередяться на підходах до лікування псоріазу та псоріатичного артриту згідно з новітніми рекомендаціями GRAPPA 2021, які були представлені 2 тижні тому.

Початок о 17.00

Детальніше за посиланням: Заявка на участь у вебінарі «Псоріатичний артрит — підходи до діагностики та лікування» // 19 липня 2021 року о 17:00 (google.com)


20 липня

Вебінар Мезенхімальні пухлини. Презентація проєкту «Українська саркома група»

У програмі заходу:

  • Про створення української саркома групи. Чому це важливо та основні завдання групи 

БІЛИЧ М.О.

  • Радіологічна візуалізація м'якотканинних заочеревинних сарком

ШАМОВА Т.О.

  • Сучасні підходи до лікування сарком кісток та перспективні напрямки подальших досліджень

МАКСИМЕНКО Б.В.

  • Саркоми м'яких тканин. Історія і сьогодення

КОСТЮК В.Ю.

  • Патогенез та молекулярна діагностика сарком

СУЛАЄВА О.М.

  • Заочеревинні саркоми: сім разів відміряй - один раз відріж

СІКАЧЬОВ С.С.

  • Робота з базою даних української саркома групи

КОПЕЦЬКИЙ В.І.

Початок о 17.00

Детальніше за посиланням: Мезенхімальні пухлини. Презентація проєкту «Українська саркома група» - 20 липня 2021 року (oncohub-uptodate.com)


21 липня

Вебінар «Препарати вітаміну Д влітку — необхідність чи зайве?»

На вебінарі «Препарати вітаміну Д влітку — необхідність чи зайве?» буде обговорено роль, дозування, оптимальний рівень вітаміну Д, у яких груп пацієнтів необхідно виявляти недостатність цього вітаміну, як потрібно лікувати і як профілактувати.

І найголовніше питання, яке зараз нас турбує і на яке відповідатиме лекторка – чи потрібно приймати препарати вітаміну Д влітку, чи достатньо ми отримуємо вітаміну Д зараз та як покращити його засвоєння та дію.

Вебінар проведе докторка мед. наук, професорка, лікарка-ревматологиня Єгудіна Є.Д. (м. Київ)

Початок о 17.00

Детальніше за посиланням: Заявка на участь у вебінарі «Препарати вітаміну Д влітку — необхідність чи зайве?» // 21 липня 2021 року о 17:00 (google.com)


22 липня

Конференція з майстер-класом діагностики вроджених захворювань імунної системи у рамках проекту «РАПІД».

Проєкт «РАПІД» (Рання Діагностика Первинних Імунодефіцитів) розроблений ГО «Всеукраїнська асоціація дитячої імунології». Метою цієї ініціативи є підвищення настороженості лікарів багатьох спеціальностей про первинні (вроджені) імунодефіцити, а також вчасна діагностика цієї групи захворювань.

У наші дні вроджені захворювання імунної системи не є вироком для пацієнтів, адже існує специфічне та високоефективне лікування для багатьох нозологічних одиниць.

Проте, наріжним каманем є час постановки діагнозу. Ціна зволікання у верифікації діагнозу для пацієнта надзвичайно висока: від каліцтва до втрати життя.

Конференція відбудеться ОФЛАЙН у Запорізькій обласній дитячій клінічній лікарні за адресою м. Запоріжжя, пр. Соборний, 70

Початок о 10.00

Детальніше за посиланням: РАПІД м. Запоріжжя 22.07.2021 (google.com)

НОВИНИ ЗА ТЕМОЮ Терапія та сімейна медицина

Київський суд скасовує рішення Антимонопольного комітету в справі проти Ново Нордіск 05.08.2021 Терапія та сімейна медицина Київський суд скасовує рішення Антимонопольного комітету в справі проти Ново Нордіск

Господарський суд м. Києва скасував рішення Антимонопольного комітету України (АМКУ) від 03 листопада 2020 р. стосовно звинувачень щодо вчинення антиконкурентних узгоджених дій компанією Ново Нордіск та пов'язаний із цим штраф. Рішення суду було прийняте 19 липня та опубліковане 28 липня 2021 року. ...

29.07.2021 Терапія та сімейна медицина Всесвітній день боротьби з гепатитом 2021

Щорічно 28 липня відзначають Всесвітній день боротьби з гепатитом. У цей день світова спільнота об'єднується з політиками, фахівцями галузі охорони здоров'я та громадськістю, щоб донести до сотень мільйонів людей життєво важливу інформацію про глобальний тягар вірусних гепатитів, закликати до негайних дій для попередження випадків інфікування і смерті від гепатиту, а також прискорення прогресу на шляху до досягнення мети щодо викорінення цього захворювання....

09.07.2021 Терапія та сімейна медицина Щоденник медичних подій на 12-18 липня

Дорогі читачі! Літо і пора відпусток диктують свої правила – час відпочивати, розслаблятися і розвантажувати напружений графік роботи. Тому цього разу ми не будемо вас обтяжувати великою кількістю науково-медичних подій. Проте на кілька заходів все ж звернемо вашу увагу. Отже, до вашої уваги традиційний Щоденник медичних подій на 12-18 липня. ...