Американський коледж акушерів і гінекологів та Товариство медицини матері-плода закликають вагітних жінок вакцинувати від COVID-19

04.08.2021

Американський коледж акушерів і гінекологів (ACOG) та Товариство медицини матері-плода (SMFM) настійно рекомендують вакцинувати всіх вагітних жінок від COVID-19.

За даними Центрів із контролю і профілактики захворювань, лише близько 16 % вагітних жінок отримали одну або дві дози вакцини від COVID-19, незважаючи на докази того, що інфекція COVID-19 у вагітних має підвищений ризик важких ускладнень і смерті.

Докторка медичних наук, професорка акушерства та гінекології в Університеті Вашингтона, членкиня експертної робочої групи ACOG з імунізації Linda Eckert зазначила в інтерв'ю, що раніше ACOG рекомендував вагітним жінкам зробити щеплення за їхнім бажанням. Зараз нагальність підвищилася, і д-ка Eckert акцентувала: «Це сильна рекомендація».

Рекомендація з’явилася після того, як було доведено, що вакцини проти COVID-19 безпечні під час вагітності.

Обидві організації заявили, що ці настанови посилилися на тлі зростаючої занепокоєності з приводу поширення штаму Delta.

Немає жодних доказів того, що вакцини від COVID-19 можуть завдати шкоди матері або плоду, заявили в ACOG.

«ACOG заохочує своїх членів рекомендувати вакцинацію своїм пацієнткам. Це означає наголошувати на відомій безпеці вакцин і підвищеному ризику важких ускладнень, пов'язаних з інфекцією COVID-19, включаючи смерть, під час вагітності, – розповів доктор медичних наук, президент ACOG J. Martin Tucker. – Зрозуміло, що вагітним потрібно почуватися впевнено при прийнятті рішення щодо вакцинації, і сильна рекомендація від свого акушера-гінеколога може мати значущу роль у цьому питанні».

Вагітні жінки відносяться до групи високого ризику через побоювання з приводу впливу COVID-19 під час і після вагітності на мати і дитину. Відтак, вагітні жінки з COVID-19 можуть мати більш високий ризик госпіталізації до відділення інтенсивної терапії.

Linda Eckert поділилася власним досвідом про те, що кілька її пацієнток відмовилися від щеплення. Жінки пояснювали небажання вакцинуватися тим, що не хочуть приймати будь-які ліки під час вагітності або що чули, що ефекти вакцин не були вивчені у вагітних жінок. «Іноді, коли я переглядаю з ними поточні дані, які надходять від вагітних та жінок, які нещодавно народили, [ці пацієнтки] можуть змінити свою думку і отримати вакцину», – розповіла Eckert.

У деяких випадках сім'я вагітної пацієнтки змушує її не робити щеплення.

У пораді ACOG/ SMFM зазначається, що вагітні жінки, які вирішили почекати і вакцинуватися після пологів, «можуть ненавмисно піддавати себе підвищеному ризику важкого захворювання або смерті».

Рекомендація поширюється на жінок після пологів.

«Тим, хто нещодавно народив і не був вакцинований під час вагітності, також наполегливо рекомендується зробити щеплення якомога швидше», – йдеться у настановах.

Джерело: ACOG, SMFM закликають усіх вагітних жінок вакцинувати від COVID-19 (medscape.com)

НОВИНИ ЗА ТЕМОЮ Акушерство/гінекологія

Мікроскопія у поєднанні зі штучним інтелектом дозволяє швидко, точно та економічно ефективно проводити тест на COVID-19 15.09.2021 Інфекційні захворювання Мікроскопія у поєднанні зі штучним інтелектом дозволяє швидко, точно та економічно ефективно проводити тест на COVID-19

Вчені дослідницького Інституту Бекмана (США) об’єднали мікроскопію зі штучним інтелектом, щоб розробити швидкий, точний і економічно ефективний тест на COVID-19. ...

15.09.2021 Інфекційні захворювання У хворих на COVID-19 втричі вищий ризик ураження нирок

Лонг-COVID-19 асоціюється з підвищеним ризиком розвитку наслідків, які уражають не лише легені, а й інші системи та органи. Однак ураження нирок при тривалому COVID-19 наразі вивчено недостатньо детально....

13.09.2021 Інфекційні захворювання МОЗ оновив стандарти медичної допомоги пацієнтам із COVID-19

Стандарт надання медичної допомоги «Коронавірусна інфекція» постійно актуалізується з урахуванням оновлених рекомендацій ВООЗ, СDC, ЕCDC. Так, 8 вересня внесені зміни до наказу МОЗ від 28.03.2020 № 722 «Організація надання медичної допомоги хворим на коронавірусну хворобу (COVID-19)». ...