Науково-практична конференція з міжнародною участю до Всесвітнього дня безпеки пацієнтів 2021 року «Безпека пацієнтів: на шляху до національного плану дій»

16.09.2021

м. Київ,просп. Перемоги 34,

санітарно-гігієнічний корпус, аудиторія №1.

17 вересня  2021 року

Початок о 1000.

Реєстрація учасників і гостей

з 930 до 1000.

До Всесвітнього дня безпеки пацієнтів 2021

Кожна людина – від народження до смерті – неминуче є пацієнтом. Рано чи пізно ми довіряємо своє життя та здоров’я людям у білих халатах. А чи впевнені ми, що наша медицина цілком безпечна, що люди в білих халатах за визначенням не мають права на помилку, ціна якої надто висока…

Такі питання постають у охороні здоров’я в усьому світі. Всесвітня організація охорони здоров’я, куди входять 194 країни світу, володіючи максимально доступною інформацією про стан проблеми у травні 2021 року прийняла Глобальний план дій з безпеки пацієнтів на 2021-2030 роки «На шляху до усунення шкоди, якої можна уникнути, в охороні здоров’я» («Towards eliminating avoidable harm in health care»).

Українські лікарі, науковці та управлінці мають реалістичне бачення проблеми безпеки пацієнтів у нашій медицині. Епідемія COVID-19 вкотре суворо нагадала, що безпечне надання медичної допомоги пацієнту неможливе без забезпечення безпеки медичного персоналу, безпечного медичного середовища.

На нашу думку, окрім суто науково-практичних завдань, дискусія провідних фахівців та експертів має стати поштовхом до формування необхідного суспільного консенсусу щодо проблеми безпеки пацієнтів та сприяти впровадженню культури безпеки у національній охороні здоров’я.

НОВИНИ ЗА ТЕМОЮ Терапія та сімейна медицина

Дієтичне лікування синдрому подразненого кишечника виявилося більш ефективним, ніж застосування препаратів 22.04.2024 Гастроентерологія Терапія та сімейна медицина Дієтичне лікування синдрому подразненого кишечника виявилося більш ефективним, ніж застосування препаратів

Дослідження, проведене в Гетеборзькому університеті у Швеції, показало, що у 7 із 10 пацієнтів із синдромом подразненого кишечника (СПК) симптоми значно зменшилися після корекції дієти, порівнюючи з тими, які застосовували ліки. Робота опублікована в журналі The Lancet Gastroenterology & Hepatology. У дослідженні порівнювали три методи лікування: два дієтичні та один, що ґрунтується на застосуванні ліків. Учасниками були дорослі пацієнти з важкими або помірними симптомами СПК....

19.04.2024 Терапія та сімейна медицина Щоденник медичних подій 22-28 квітня

...

17.04.2024 Терапія та сімейна медицина Карипразин демонструє ефективність у лікуванні подвійного розладу

На 32-й щорічній зустрічі Європейської психіатричної асоціації (European Psychiatric Association, EPA), яка проходила 6-9 квітня в Будапешті (Угорщина), компанія Gedeon Richter представила нові результати досліджень карипразину. На постерній сесії були надані докази того, що карипразин може бути найкращим рішенням у лікуванні не лише ранньої та пізньої стадії шизофренії, а й подвійного розладу (коморбідні шизофренія та вживання психоактивних речовин). Крім того, під час конгресу компанія презентувала CANDID BOOK для опікунів хворих на шизофренію та новий трансдіагностичний інструмент для оцінки симптомів і функціональної недієздатності пацієнтів із різними психіатричними захворюваннями....