Більшість випадків раку легень у некурців піддаються лікуванню таргетними препаратами, що спрямовані на специфічні мутації-драйвери

Незважаючи на добре відому роль куріння у виникненні раку легень, значне число пацієнтів, у яких розвиваються пухлини легень, ніколи не курили. У той час як вчені все ще працюють над тим, щоб зрозуміти, що саме викликає рак у некурців, дослідницька група Медичної школи Вашингтонського університету в Сент-Луїсі (США) продемонструвала, що від 78 % до 92 % випадків раку легень у пацієнтів, які ніколи не курили, можна лікувати за допомогою «таргетних» ліків, вже схвалених Управлінням із санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів США (FDA) для боротьби з конкретними мутаціями в пухлині пацієнта.
Дослідники виявили, що пухлини легень у більшості некурців мають так звані драйверні мутації, специфічні помилки у ДНК, які сприяють росту пухлини та які можна заблокувати за допомогою лікарських засобів. Навпаки, тільки близько половини пухлин у людей, які курять, мають зазначені мутації-драйвери.
«Більшість геномних досліджень раку легень зосереджено у пацієнтів, які курили тютюн в анамнезі», – повідомив один із дослідників, професор Рамасвамі Говіндан. Він зазначив, що навіть дослідження, які вивчають хворобу у пацієнтів, які ніколи не курили, не були спрямовані на систематичний пошук конкретних, «дійових» мутацій у цих пухлинах.
Пацієнту необхідно пройти високоякісну біопсію, щоб переконатися, що наявна достатня кількість генетичного матеріалу для виявлення ключових мутацій. Таке тестування має вирішальне значення, оскільки існує висока ймовірність того, що у таких пацієнтів буде виявлено мутацію/мутації, на які можна вплинути специфічними методами лікування.
Встановлено, що тільки близько 7 % цих пацієнтів продемонстрували докази наявності мутацій при народженні, які підвищували ризик раку (спадкового або випадкового), що ще більше розкриває таємницю того, що викликає рак легень у людей, які ніколи не курили. Дослідження також пролило світло на імунні профілі пухлин легень у некурців, що може допомогти пояснити, чому більшість із них погано реагують на імунотерапію інгібіторами контрольних точок.
«Найважливішим відкриттям є те, що було ідентифіковано дійові мутації у переважної більшості цих пацієнтів, – зазначив Р. Говіндан, – наше дослідження підкреслює необхідність отримання високоякісних біопсій пухлини для клінічного геномного тестування з метою визначення найкращих цільових методів лікування».
Джерело: https://www.sciencedaily.com/releases/2021/09/210930171022.htm
НОВИНИ ЗА ТЕМОЮ Онкологія та гематологія

24 березня 1882 року німецький дослідник Роберт Кох виголосив доповідь, що стала результатом його 17-річних досліджень. Сенсаційний винахід: лихо всього людства, причина смертності протягом багатьох тисячоліть, виникає через збудника, що отримав назву «мікобактерія Коха»....
2 грудня відзначає свій 40-річний ювілей кандидат медичних наук, заслужений лікар України, хірург-онколог вищої категорії відділення онкоколопроктології та головний лікар Національного інституту раку Андрій Петрович Безносенко...
Відомо, що асоційований з раком тромбоз часто залишається недіагностованим, хоча й є дуже частим явищем. Близько 20% всіх тромботичних подій трапляється в онкологічних хворих. Водночас, 20% пацієнтів із солідними злоякісними новоутвореннями матимуть тромботичну подію, пов’язану з розвитком їх хвороби (Pandoni P. et al., 2002)....