Лікування глаукоми: що нового?

21.10.2021

Дослідження на лабораторних тваринах (мишах) продемонструвало нові можливості лікування глаукоми, в т. ч. запобігання важкої форми у дітей, а також найбільш поширеної форми глаукоми у дорослих.

У дорослих відкритокутова глаукома є хронічним прогресувальним захворюванням, яке супроводжується періодичним або стійким підвищенням внутрішньоочного тиску та може призводити до втрати зору. Ця недуга уражує 60 млн осіб у всьому світі та є найбільш частою причиною сліпоти у людей старше 60 років.

Існує кілька методів лікування відкритокутової глаукоми у дорослих: фармакотерапія, лазерна терапія, хірургічне втручання. Натомість у дітей віком від народження до трьох років існує важка форма глаукоми, відома як первинна вроджена глаукома, яка лікується тільки хірургічним шляхом.

«Хоча первинна вроджена глаукома зустрічається набагато рідше, ніж відкритокутова глаукома, її вплив є вельми згубним для дітей. Тож терміново потрібні нові методи лікування для сповільнення втрати зору в обох формах – дитячій та дорослій», – зазначає Сьюзан Кваггін, докторка медичного факультету Медичної школи Файнберга Північно-Західного університету (США).  

На думку вчених, це дослідження призведе до першої цільової терапії, яка ефективно сприятиме відтоку рідини з передньої частини ока, обертаючи назад основний біологічний дефект у пацієнтів із глаукомою.

Використовуючи редагування генів, дослідники розробили нові моделі глаукоми у мишей, що нагадують первинну вроджену глаукому. Ввівши мишам новий довговічний і нетоксичний протеїновий препарат (Hepta-ANGPT1), вчені спромоглися змінити функцію генів, мутація яких викликає глаукому. За допомогою цього ін’єкційного лікування вченим вдалося успішно запобігти розвитку глаукоми в одній із моделей: застосування зазначеної терапії у дорослих мишей сприяло зниженню внутрішньоочного тиску та покращенню відтоку очної рідини.

Наступним кроком має стати розробка відповідної системи доставки для успішного лікування пацієнтів новим білком та впровадження її у виробництво.

Також дослідники планують ідентифікувати шляхи розвитку глаукоми, що можуть бути використані в майбутньому для розробки додаткової цільової терапії, зокрема, ремоделювання дефектного каналу Шлемма, що є важливим для відводу рідини та підтримання нормального очного тиску.

Джерело: https://www.sciencedaily.com/releases/2021/10/211018141750.htm

НОВИНИ ЗА ТЕМОЮ Терапія та сімейна медицина

Ранкова дія довгохвильового червоного світла позитивно впливає на погіршений зір 29.11.2021 Терапія та сімейна медицина Ранкова дія довгохвильового червоного світла позитивно впливає на погіршений зір

Усього три хвилини впливу темно-червоного світла один раз на тиждень вранці можуть значно покращити зір, що погіршується природним чином, йдеться у новаторському новому дослідженні офтальмологів із факультету наук про мозок Університетського коледжу Лондона (Велика Британія)....

28.11.2021 Терапія та сімейна медицина Щоденник медичних подій на 29-05 грудня

Дорогі читачі! До вашої уваги черговий Щоденник медичних подій на тиждень 29 листопада - 5 грудня. Обирайте цікаві заходи та беріть участь у вебінарах, тематичних школах, конференціях у зручному форматі. ...

22.11.2021 Кардіологія Терапія та сімейна медицина Високий рівень тригліцеридів асоційований з обструктивним апное уві сні у чоловіків із нормальною вагою

Згідно з результатами дослідження, опублікованими у журналі «Nature and Science of Sleep», у чоловіків із нормальною окружністю талії показники обструктивного апное уві сні (ОАС) були позитивно пов’язані з рівнем тригліцеридів у сироватці крові....