Вживання матерями канабісу під час вагітності підвищує ризик передчасних пологів та сприяє гіперактивності і тривозі у малюків

22.11.2021

Матері, які вживають канабіс під час вагітності, ризикують порушити імунні генні мережі у плаценті і потенційно підвищити ризик тривоги та гіперактивності у дітей.

Ці висновки були отримані в результаті дослідження, проведеного Ясмін Хард, професорки психіатрії Медичної школи Ікана та директорки Інституту наркології медичного комплексу Маунт-Сінай (США).

Група дослідників оцінювала вплив використання канабісу в період гестації матері на психосоціальні та фізіологічні особливості дітей раннього віку, а також його потенційну імуномодулювальну дію на внутрішньоутробне середовище, що відображено у плацентарному транскриптомі.

До когорти потрапила 251 жінка, яка не вживала канабіс, та 71 жінка, яка вживала, із середнім віком 28,46 років та 25,91 рік відповідно, які народили у медичному комплексі Маунт-Сінай.

Вживання канабісу було асоційовано з меншим віком матері та батька, збільшенням кількості вагітностей одинокими матерями, тривожністю, депресією, тютюнокурінням та афроамериканською расою.

Аналіз волосся на гормони виявив підвищений рівень кортизолу в дітей матерів, які вживають канабіс, і був пов’язаний із більшою тривогою, агресією та гіперактивністю.

У деяких дітей на початковому етапі спостерігалося зниження високочастотного компонента варіабельності серцевого ритму, що відображало зниження тонусу блукаючого нерва.

У плаценті було виявлено знижену експресію багатьох генів, які беруть участь у роботі імунної системи (гени інтерферону I типу, нейтрофілів і цитокінових сигнальних шляхів). Деякі з цих генів організовані у мережі коекспресії, що корелюють із дитячою тривогою та гіперактивністю.

Зазначається, що основний активний компонент канабісу – тетрагідроканабінол націлений на ендоканабіноїдну систему у тканинах плаценти та мозку. Його вплив під час вагітності пов’язаний із низкою несприятливих наслідків – від обмеження росту плода до низької ваги при народженні та передчасних пологів.

Джерело: https://www.medscape.com/viewarticle/963370?src

НОВИНИ ЗА ТЕМОЮ Акушерство/гінекологія

Шанувальникам кави: споживання помірних кількостей кофеїну під час вагітності може допомогти знизити ризик гестаційного діабету 15.11.2021 Акушерство/гінекологія Шанувальникам кави: споживання помірних кількостей кофеїну під час вагітності може допомогти знизити ризик гестаційного діабету

Американський коледж акушерів та гінекологів (ACOG) рекомендує вагітним жінкам обмежувати споживання кофеїну до менше 200 мг, що еквівалентно приблизно двом філіжанкам по шість унцій (1 унція дорівнює 28,3 г, 100 г кави містить 40 мг кофеїну) на день. Рекомендації засновані на дослідженнях, які передбачають потенційний зв’язок із втратою вагітності та впливом на зростання плоду при вищих рівнях кофеїну. Однак дані про зв’язок між кофеїном та показниками здоров’я матері залишаються обмеженими....

13.10.2021 Акушерство/гінекологія 15 жовтня – Всесвітній день боротьби з раком молочної залози. 20 жовтня — Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на рак молочної залози

Жовтень – місяць, який називають рожевим, а все тому, що саме цього місяця весь світ звертає увагу на питання профілактики, своєчасної діагностики та лікування раку молочної залози. ...

06.08.2021 Акушерство/гінекологія Онкологія та гематологія Рак яєчників: виявлено потенційну терапевтичну ціль

Ген під назвою DOT1L, як видається, відіграє певну роль у прогресуванні та тяжкості раку яєчників. Як свідчать результати дослідження, опублікованого у виданні «Oncogenesis», інгібітори ферменту DOT1L можуть запропонувати новий терапевтичний підхід до цієї хвороби. ...