Фізична активність може покращити якість життя людей із астмою

11.01.2022

Згідно з новим дослідженням вчених Університету Східної Англії (Велика Британія), заходи, спрямовані на стимулювання фізичної активності у людей із астмою, можуть покращити симптоми захворювання та якість життя.

Зокрема, вчені досліджували, чи допомогли такі заходи, як аеробні або силові тренування, пацієнтам із астмою. Попри те, що було виявлено, що такі заходи справді спрацювали, пацієнти із астмою мали деякі труднощі із поїздкою до фітнес-центрів, а також із тим, що втручання не підходили для людей із супутніми захворюваннями. Але команда дослідників стверджує, що «цифрові втручання», такі як відеозаписи, «розумні» годинники та мобільні додатки, можуть усунути деякі із зазначених бар’єрів та дозволити пацієнтам виконувати домашні програми без перешкод у майбутньому.

Професор Ендрю Вілсон із медичної школи Норвіча Університету Східної Англії зазначив: «Людям із астмою рекомендується займатися фізичною активністю. Помірна та інтенсивна фізична активність тривалістю понад 150 хвилин на тиждень має великі переваги, у т. ч. покращення функції легенів і контроль астми. На жаль, дослідження показали, що люди, які страждають на астму, менше займаються фізичною активністю і більшою мірою ведуть сидячий спосіб життя, ніж люди без астми. Ми хотіли з’ясувати, чи допомагають людям із астмою бути більш активними, наприклад, групові аеробні вправи кілька разів на тиждень разом із “постановкою цілей”».

Команда вчених вивчила заходи, які були розроблені для стимулювання фізичної активності у дорослих із астмою. Вони переглянули 25 окремих досліджень за участю 1849 осіб із астмою, щоб оцінити, чи змінилися їхні симптоми та якість життя завдяки втручанням.

Було виявлено, що заходи, які сприяють фізичній активності, мали значні переваги щодо збільшення фізичної активності, скорочення часу, проведеного у сидячому режимі, покращення якості життя та зменшення симптомів астми.

Джерело: https://www.sciencedaily.com/releases/2022/01/220107084425.htm

НОВИНИ ЗА ТЕМОЮ Пульмонологія та оториноларингологія

Успіхи в лікуванні легеневого фіброзу 02.10.2023 Пульмонологія та оториноларингологія Успіхи в лікуванні легеневого фіброзу

Використовуючи новий «рецепт» для вирощування кровоносних судин із живої легеневої тканини в лабораторії, дослідницька група Школи інженерії та прикладних наук Університету Вірджинії розробила аналітичний інструмент, який допоможе лікувати ідіопатичний легеневий фіброз (ІЛФ). Фіброз – це хронічне рубцювання тканини, яке може вразити майже кожну систему організму. За даними Національного інституту охорони здоров’я, уряд США вважає, що майже 45 % смертей у країні можна віднести до фіброзних розладів. У легенях фіброз пригнічує газообмін, тим самим порушуючи дихання, тому розуміння механізму виникнення рубців і те, як зупинити їх формування, є важливими питаннями, особливо у випадку ІЛФ, форми легеневого фіброзу невідомої етіології....

27.09.2023 Пульмонологія та оториноларингологія Блокування гістонів за допомогою антитіл полегшує фіброз легень

Фіброз легень є виснажливим захворюванням, яке вражає майже 250 000 людей тільки у США, при чому щороку реєструється 50 000 нових випадків. Наразі не існує ліків, а доступні варіанти лікування обмежені, що підкреслює нагальну потребу краще зрозуміти, чому в людей виникає ця патологія. У новому дослідженні науковці Школи медицини Бостонського університету виявили, що аномальна взаємодія між різними типами клітин, зокрема тромбоцитами та імунними клітинами легень, сприяє розвитку фіброзу легень....

16.08.2023 Пульмонологія та оториноларингологія Терапія та сімейна медицина Дослідники ідентифікують ліпідний судинний «поштовий індекс»

Дослідники з Ратгерського інституту раку та медичної школи Рутгерса в Нью-Джерсі виявили перший ліпідний судинний «поштовий індекс» у легенях. Доставлення ліків туди, де вони потрібні в людському організмі, має вирішальне значення для успішного лікування захворювань, включаючи рак. ...