Стент із лікарським покриттям перспективний при внутрішньочерепному атеросклерозі

11.01.2022

Інтерес до стентування для лікування симптоматичного внутрішньочерепного атеросклерозу високого ступеня тяжкості може відновитися після результатів нового дослідження вчених Каліфорнійського університету (США), яке показало нижчу частоту рестенозу стента та рецидиву інсульту при використанні стента з лікарським розчином.

У двох попередніх ключових дослідженнях – SAMMPRIS і VISSIT – було виявлено, що внутрішньочерепне стентування за допомогою голого металевого стента є гіршим за медичне лікування з огляду більш високого рівня ускладнень. Нинішнє випробування NOVA було проведено для вирішення цієї проблеми за допомогою стента, який виділяє лікарський засіб.

У дослідженні, що проводилося в Китаї, взяли участь 263 пацієнти із симптоматичним внутрішньочерепним атеросклерозом високого ступеня тяжкості, які були рандомізовані для отримання стента з лікарським розчином або голого металевого стента.

Первинною кінцевою точкою ефективності був рестеноз стента протягом 1 року, що визначався як стеноз, який перевищував 50 % діаметра просвіту всередині або безпосередньо поруч з імплантованим стентом. Це відбулося у 9,5 % осіб у групі стентів із лікарським засобом проти 30,2 % осіб у групі металевих стентів.

Суттєвої різниці у частоті будь-якого інсульту або смерті протягом 30 днів між двома групами не спостерігалося. Натомість у групі стентів із лікарським покриттям також спостерігалася значно нижча частота рецидивів ішемічного інсульту із 31 дня до 1 року: 0,8 % проти 6,9 % у групі стентів без покриття.

Наступним кроком вчених буде випробування, в якому стент із лікарським покриттям порівнюватиметься з агресивною медикаментозною терапією.

 

Джерело: https://www.medscape.com/viewarticle/966274?src=

НОВИНИ ЗА ТЕМОЮ Неврологія

Наслідки струсу мозку підвищують ризик розвитку хвороби Альцгеймера 19.01.2022 Неврологія Наслідки струсу мозку підвищують ризик розвитку хвороби Альцгеймера

Посттравматична амнезія та хронічні судинні ураження, спричинені черепно-мозковою травмою, пов’язані з підвищеним ризиком хвороби Альцгеймера. Використовуючи медичні записи та дані медичного страхування, фахівці Монреальського реабілітаційного інституту (Канада) виявили 5642 пацієнти з черепно-мозковою травмою, які надійшли до третинного травматологічного центру за 12-річний період (із 2000 по 2012 рік). Черепно-мозкові травми, більшість з яких легкі, були результатом дорожньо-транспортних пригод, падінь, нападів та нещасних випадків, пов’язаних зі спортом. ...

18.01.2022 Неврологія Вірус Епштейна-Барр є ймовірною провідною причиною розсіяного склерозу

Вірус Епштейна-Барр є ймовірною причиною розсіяного склерозу, що підтверджують нові дані вчених Гарвардського університету (США). Це дослідження є першим, що надає переконливі докази причинно-наслідкового зв’язку між вірусом Епштейна-Барр та розсіяним склерозом. Дослідники виявили, що ризик розвитку розсіяного склерозу збільшився у 32 рази після інфікування. ...

18.01.2022 Кардіологія Неврологія Хвороби серця спричиняють ранню дисфункцію мозку та підвищення рівнів бета-амілоїду

Хвороби серця можуть безпосередньо викликати дисфункцію мозку на ранніх стадіях, що може призвести до деменції та втричі збільшити кількість білка бета-амілоїда, відповідального за розвиток хвороби Альцгеймера. Нове дослідження вчених з Університету Шеффілда (Велика Британія), показало, що серцеві захворювання спричиняють «поломку» ключової функції мозку, яка пов’язує мозкову активність і кровотік, отже мозок отримує менше крові за такої ж активності. Це відбувається у пацієнтів із атеросклеротичними захворюваннями і є прелюдією до деменції. До теперішнього часу було незрозуміло, як деякі форми судинної деменції можуть виникати за кілька років до появи атеросклерозу. ...