Центри із контролю та профілактики захворювань у США готують оновлення рекомендацій щодо масок, тоді як ВООЗ радить зосередитись на вакцинах

14.01.2022

Центри із контролю та профілактики захворювань у США (CDC) готуються оновити свої рекомендації щодо застосування масок із метою профілактики COVID-19. Зокрема, заплановано підсилити рекомендацію щодо використання масок N95 і KN95, які краще фільтрують вірус.

Водночас експерти зазначають, що будь-яка маска краще, ніж її відсутність, при цьому найкращою маскою є та, яку людина може носити протягом дня і терпіти у громадських приміщеннях.

Тим часом Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) більше зосередилася на вакцинах. Представники ВООЗ наголосили, що глобальне поширення вакцин є першочерговим завданням щодо подолання варіанта Омікрон, а також інших варіантів коронавірусу SARS-CoV-2, які можуть з’явитися.

Технічна консультативна група ВООЗ із питання вакцин проти COVID-19 зазначає, що існує нагальна потреба у більш широкому доступі до вакцин разом із переглядом та оновленням поточних вакцин, якщо це необхідно для забезпечення захисту.

Експерти ВООЗ заявили, що минулого тижня було зареєстровано понад 15 мільйонів випадків COVID-19, що є найбільшою зафіксованою у світі кількістю за тиждень, при цьому є підстави вважати, що ця цифра є заниженою.

ВООЗ має на меті вакцинувати 70 % населення кожної країни до середини 2022 року. Але зараз, за словами генерального директора ВООЗ Тедроса Аданома Гебрейесуса, 90 країн ще не досягли рівня вакцинації 40 %, а у 36 із цих країн вакциновано менше 10 % населення.

ВООЗ також заперечила ідею про те, що COVID-19 може стати ендемічним в одній переважно вакцинованій країні, тоді як решта світу залишається незахищеною.

«Від нас залежить, як буде розвиватися ця пандемія. Цей вірус на шляху до того, щоб стати ендемічним, але ми ще не там», – сказала на брифінгу Марія Ван Керкхове, технічна керівниця ВООЗ із реагування на COVID-19.

 

Джерело: https://www.medscape.com/viewarticle/966501?src=

НОВИНИ ЗА ТЕМОЮ Інфекційні захворювання

Апендектомія VS Антибіотики: отримано нові дані для апендиколіту 21.01.2022 Інфекційні захворювання Апендектомія VS Антибіотики: отримано нові дані для апендиколіту

Новий аналіз даних великого дослідження в США, що порівнювало ефективність антибіотиків з апендектомією, дав більше інформації, яка може допомогти лікарям зважити варіанти лікування....

21.01.2022 Інфекційні захворювання ВООЗ рекомендує скасувати або послабити карантинні обмеження для мандрівників

Під час десятого засідання Комітету з надзвичайних ситуацій, скликаного Генеральним директором ВООЗ Тедросом Аданом Гебреєсусом відповідно до Міжнародних медико-санітарних правил щодо пандемії коронавірусної хвороби COVID-19, секретаріатом було представлено поточний стан пандемії COVID-19 та бачення того, як оптимізувати відповідь на неї у 2022 році. Презентація була присвячена глобальному епідеміологічному контексту, включаючи огляд варіанта Омікрон; фактори, які продовжують стимулювати передачу вірусу; потенційні майбутні сценарії; проблеми, пов’язані із триваючою еволюцією SARS-CoV-2 в організмі людини та тварин; стан вакцин проти COVID-19 та цілі вакцинації на 2022 рік; оновлену інформацію про міжнародний трафік....

20.01.2022 Інфекційні захворювання CDC оновлює рекомендації щодо масок: тканинні вироби найменш ефективні

Центри з контролю та профілактики захворювань США (CDC) оновили свої рекомендації щодо масок для обличчя, заявивши, що маски з нещільної тканини забезпечують найменший захист від COVID-19, тоді як маски N95 і KN95 – найбільший. В оновленому керівництві CDC зазначається, що вироби з одношарової тканини забезпечують найменший захист. Кращий захист забезпечують по мірі перелічення: багатошарові тонкоткані вироби, добре підібрані одноразові хірургічні маски та KN95. Загалом, добре підібрані респіратори (включаючи N95), схвалені Національним інститутом професійної безпеки та здоров’я (NIOSH), пропонують найвищий рівень захисту. ...