Краща кардіореспіраторна фізична форма знижує ризик виникнення діабету

19.01.2022

Результати дослідження фахівців із Саудівської Аравії свідчать про значний зворотний зв’язок між кардіореспіраторним фітнесом та вперше діагностованим цукровим діабетом 2 типу.

Це ретроспективне обсерваційне когортне дослідження включало 8722 особи без діагнозу діабету, яким проводилося клінічне навантажувальне тестування на біговій доріжці із квітня 2001 року по грудень 2016 року в Кардіологічному центрі короля Абдулазіза в Ер-Ріяді (Саудівська Аравія).

Середній вік учасників становив 46 років, дві третини були чоловіками, 30 % мали артеріальну гіпертензію, 28 % – гіперліпідемію; 5 % – ішемічну хворобу серця, ˂ 1 % – серцеву недостатність. Протягом спостереження тривалістю 5,2 роки у 2280 учасників (26 %) розвинувся цукровий діабет 2 типу.

Рівень захворюваності на діабет знижувався на 10 % на кожну одиницю збільшення вихідного рівня метаболічних еквівалентів навантаження, показника кардіореспіраторної підготовленості. Ця залежність між підвищеною кардіореспіраторною витривалістю та зниженням захворюваності на цукровий діабет не залежала від інших традиційних факторів ризику діабету.

На думку дослідників, отримані дані доповнюють наявні докази переваг вищої загальної фізичної підготовки та припускають, що підтримання високого рівня кардіореспіраторної фізичної форми може допомогти запобігти діабету 2 типу.

Автори сподіваються, що їхні результати спонукають медичних працівників рекомендувати широкому загалу, а також людям із діабетом вести активний спосіб життя та покращувати свою фізичну форму.

 

Джерело: https://www.medscape.com/viewarticle/966702?src

НОВИНИ ЗА ТЕМОЮ Терапія та сімейна медицина

Послуги з охорони психічного здоров'я для українських дітей в Ірландії 10.05.2022 Терапія та сімейна медицина Послуги з охорони психічного здоров'я для українських дітей в Ірландії

Війна в Україні призвела до масової міграції людей за межі країни. За два місяці війни понад 5 млн українців, переважно жінки та діти, знайшли тимчасовий притулок в інших країнах світу. Серед вимушено переміщених осіб значний відсоток дітей, молодих людей, які були травмовані під час військових дій, осіб з розладами психіки та поведінки. Доступність до психіатричної та психологічної допомоги, до лікарських засобів стала проблемою для багатьох з числа цих людей....

10.05.2022 Терапія та сімейна медицина Рекомендації МОЗ щодо роботи в умовах воєнного стану

Надсилаємо до ознайомлення наступні рекомендації, щодо роботи закладів охорони здоровʼя в умовах воєнного стану: 1. Наказ МОЗ від 22 квітня 2022 року No 675 «Про внесення змін до наказу Міністерства охорони здоров’я України від 01.06.2021 No 1066 та Порядку видачі (формування) листків непрацездатності в Електронному реєстрі листків непрацездатності», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 03 травня 2022 року за No 491/37827, можна ознайомитись за посиланням: https://is.gd/95Avyi ....

10.05.2022 Терапія та сімейна медицина Шукаємо лікарні для україно-швейцарської програми партнерства

Українські лікарні стоять на передовій порятунку здоров’я та життів у цій війни. В умовах постійних атак вони продовжують працювати та надавати допомогу всім, хто її потребує. Цей професійний героїзм не залишив байдужим міжнародну спільноту у сфері охорони здоров'я. Так, швейцарські лікарні в Базелі та Цолликерберг висловили готовність підтримувати українські медичні заклади в рамках партнерства. ...