Краща кардіореспіраторна фізична форма знижує ризик виникнення діабету

19.01.2022

Результати дослідження фахівців із Саудівської Аравії свідчать про значний зворотний зв’язок між кардіореспіраторним фітнесом та вперше діагностованим цукровим діабетом 2 типу.

Це ретроспективне обсерваційне когортне дослідження включало 8722 особи без діагнозу діабету, яким проводилося клінічне навантажувальне тестування на біговій доріжці із квітня 2001 року по грудень 2016 року в Кардіологічному центрі короля Абдулазіза в Ер-Ріяді (Саудівська Аравія).

Середній вік учасників становив 46 років, дві третини були чоловіками, 30 % мали артеріальну гіпертензію, 28 % – гіперліпідемію; 5 % – ішемічну хворобу серця, ˂ 1 % – серцеву недостатність. Протягом спостереження тривалістю 5,2 роки у 2280 учасників (26 %) розвинувся цукровий діабет 2 типу.

Рівень захворюваності на діабет знижувався на 10 % на кожну одиницю збільшення вихідного рівня метаболічних еквівалентів навантаження, показника кардіореспіраторної підготовленості. Ця залежність між підвищеною кардіореспіраторною витривалістю та зниженням захворюваності на цукровий діабет не залежала від інших традиційних факторів ризику діабету.

На думку дослідників, отримані дані доповнюють наявні докази переваг вищої загальної фізичної підготовки та припускають, що підтримання високого рівня кардіореспіраторної фізичної форми може допомогти запобігти діабету 2 типу.

Автори сподіваються, що їхні результати спонукають медичних працівників рекомендувати широкому загалу, а також людям із діабетом вести активний спосіб життя та покращувати свою фізичну форму.

 

Джерело: https://www.medscape.com/viewarticle/966702?src

НОВИНИ ЗА ТЕМОЮ Терапія та сімейна медицина

Що ховається у нашому тілі? Дослідники вивчають ризики для здоров’я від мікропластику 25.03.2024 Кардіологія Терапія та сімейна медицина Що ховається у нашому тілі? Дослідники вивчають ризики для здоров’я від мікропластику

Подібно до природних елементів, таких як залізо та мідь, люди можуть ковтати, поглинати або навіть вдихати мікро- та нанопластики. Знакове дослідження, нещодавно опубліковане в журналі The Conversation, пов’язує мікропластик і нанопластик, знайдені у бляшках кровоносних судин людини, з потенційним підвищеним ризиком серцевого нападу, інсульту або смерті. Виробництво пластику постійно зростає, і очікується, що ця тенденція збережеться до 2050 року. Пластмаси можуть забруднювати довкілля через океанські течії, атмосферні вітри та інші земні явища, що спричиняє їх поширення. Після потрапляння у природу пластик чутливий до деградації, що призводить до утворення мікропластику (частинки розміром менше 5 мм) і нанопластику (частинки розміром менше 1000 нм). Обидва типи частинок викликають ряд токсикологічних ефектів....

22.03.2024 Терапія та сімейна медицина Щоденник медичних подій 25- 31 березня

...

21.03.2024 Терапія та сімейна медицина Високоадгезивний і міцний клей усуває численні обмеження за втручань на черепі

Тверда мозкова оболонка – один із трьох менінгеальних шарів, представлений фіброзною тканиною, яка огортає як «мішок» головний, спинний мозок та спинномозкову рідину. Разом мозкові оболонки функціонують як амортизатори, захищаючи від травм, насичують нервову систему поживними речовинами, видаляють кінцеві метаболіти. Тверда мозкова оболонка також є критичним біологічним бар’єром, який містить спинномозкову рідину, що оточує всі тканини ЦНС. Спонтанне ушкодження, травма та певні хірургічні процедури можуть спричинити витік ліквору, що може загрожувати життю пацієнтів, призводячи до неврологічних дисфункцій, та перешкоджати швидкому одужанню. ...