Жувальна гумка із ксилітом може допомогти знизити ризик передчасних пологів

07.02.2022

Передчасні пологи є основною причиною дитячої смертності та основною причиною проблем зі здоров’ям у дітей віком до 5 років у всьому світі. У Малаві, східноафриканській країні з одним із найвищих показників передчасних пологів у світі, ранні пологи знизилися на 24 % завдяки простому втручанню: жувальній гумці із ксилітом під час вагітності.

Кожна п’ята дитина в Малаві народжується на терміні вагітності від 26 до 37 тижнів, що приблизно вдвічі перевищує рівень передчасних пологів у США (10,8 %).

Хоча результати рандомізованого контрольованого дослідження жінок у Малаві ледве досягли статистичної значущості, дослідники також задокументували зниження частоти пародонтиту, що, на їх думку, ймовірно, корелює зі зменшенням ранніх пологів.

Серед 10 069 жінок, які взяли участь у випробуванні, 96 % залишилися в ньому до кінця. Із початкової загальної кількості 4029 учасниць пройшли оцінку стану порожнини рота на початку дослідження, а 920 жінок пройшли подальшу оцінку стану порожнини рота. Майже всі учасниці (92 %) жували гумку двічі на день.

Серед 4349 жінок, які жували гумку із ксилітом під час вагітності, 12,6 % народили до 37-го тижня у порівнянні з 16,5 % передчасних пологів серед 5321 жінки у контрольній групі, що в цілому було оцінено як зменшення передчасних пологів на 24 %.

Дослідники також спостерігали скорочення кількості новонароджених із вагою менше 2500 г на 30 %, при цьому мами лише 8,9 % дітей із низькою вагою при народженні жували гумку із ксилітом. Групи не показали суттєвих відмінностей у мертвонароджених або смертях новонароджених.

Дослідники також виявили значне зниження частоти пародонтиту із 31 % до 21 % серед жінок, які жували ксилітову гумку. Поширеність захворювань пародонту в контрольній групі знизилася із 31 % до 27 %.

«Ми знали про зв’язок із поганим здоров’ям ротової порожнини та передчасними пологами, але ще не було досліджень такого масштабу, які б пропонували простий та ефективний варіант лікування», – сказала Іліна Плуйм, докторка медичних наук, доцентка Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі (США). Вона назвала нові дані «переконливими» і зазначила, що дослідження додає нові можливості до потенційних стратегій лікування захворювання, яке спричиняє значний тягар у всьому світі. Результати необхідно повторити, в ідеалі у країнах із нижчим рівнем передчасних пологів і захворювань пародонту, щоб побачити, чи буде подібний ефект, перш ніж широко застосовувати це дешеве та просте втручання.

 

Джерело: https://www.medscape.com/viewarticle/967911

НОВИНИ ЗА ТЕМОЮ Акушерство/гінекологія

Вивчення нового шляху пригнічення аутоімунітету 02.10.2023 Акушерство/гінекологія Вивчення нового шляху пригнічення аутоімунітету

Дослідники з Медичної школи Стенфордського університету, Медичної школи Єльського університету та Науково-дослідного інституту лікарні спеціальної хірургії виявили нові подробиці про те, як імунна система перешкоджає виробленню антитіл, які можуть розпізнавати та пошкоджувати власні здорові тканини організму. Вони визначили нові патофізіологічні зміни за автоімунних захворювань, таких як системна склеродермія та системний червоний вовчак, і пропонують нові стратегії лікування цих захворювань....

25.09.2023 Акушерство/гінекологія Терапія та сімейна медицина Ендокринологія Як фаза менструального циклу може вплинути на чутливість мозку до інсуліну

Чутливість мозку до інсуліну може змінюватися фазою менструального циклу, припускають автори статті, опублікованої в Nature Metabolism. Висновки ґрунтуються на рандомізованих клінічних дослідженнях за участю 11 жінок. Попередні дослідження показали, що мозок чутливий до інсуліну і що цей гормон впливає на спеціалізовані нейрони в мозку. Доведено, що він має вплив на модуляцію харчової поведінки та обмін речовин у всьому організмі. Також було висловлено припущення, що можуть існувати статеві відмінності в регуляції метаболізму тіла за допомогою інсуліну в мозку, однак це дослідження здебільшого проводилося на чоловіках....

22.09.2023 Акушерство/гінекологія Вчені визначили, чому плач немовляти викликає швидке виділення молока у матері

Нове дослідження на гризунах показує, що плач немовляти може викликати вивільнення окситоцину, хімічної речовини в мозку, яка контролює виділення грудного молока. Дослідники виявили, що після звуку від дитини цей приплив гормонів триває приблизно п’ять хвилин, а потім зменшується, дозволяючи матерям годувати своїх дитинчат, поки вони не наситяться або не почнуть знову плакати. ...