Компанії Valneva та Pfizer повідомили про позитивні дані фази 2 щодо вакцини-кандидата проти хвороби Лайма

Компанії Valneva SE та Pfizer Inc. повідомили про позитивні дані фази 2 щодо свого кандидата на вакцину проти хвороби Лайма – VLA15.
VLA15 є єдиним кандидатом на вакцину проти хвороби Лайма, який зараз розробляється. У цій досліджуваній полівалентній білковій субодиничній вакцині використовується встановлений механізм дії для вакцини проти хвороби Лайма, що спрямований на зовнішній поверхневий білок A збудника захворювання – бактерії Borrelia burgdorferi.
Дослідження фази 2 порівнювало імуногенність VLA15 після введення двох або трьох первинних серій доз у групах 5–11, 12–17 і 18–65 років. У субаналізі дорослих учасників (18–65 років), які отримували VLA15 за схемою двох доз (N=90) або схемою трьох доз (N=97), проведеного через місяць після останньої дози вакцинації, було продемонстровано імуногенність VLA15, тобто здатність викликати імунну відповідь. Отримані дані узгоджуються із профілем імуногенності, який спостерігався для цієї вікової групи в попередніх дослідженнях фази 2. Серйозних побічних ефектів, пов’язаних із вакцинацією, не спостерігалося.
Дослідження триває для оцінки безпеки та імуногенності VLA15 у дітей віком від 5 до 17 років. Первинні дані очікуються у першій половині 2022 року.
У дослідженні фази 3, яке розпочнеться у 2022 році за умови схвалення регуляторними органами, буде оцінено ефективність VLA15 у дорослих і дітей віком від 5 років.
НОВИНИ ЗА ТЕМОЮ Інфекційні захворювання

Субваріант Омікрону (BA.2) є не тільки більш контагіозним, ніж оригінальний штам Омікрон (BA.1), але й може викликати більш важке захворювання. На думку японських вчених, масштабні експериментальні дослідження демонструють, що ризик BA.2 для систем охорони здоров’я потенційно вищий, ніж ризик BA.1. ...
За результатами дослідження, опублікованого в журналі «The BMJ», COVID-19 пов’язаний із підвищеним ризиком розладів психічного здоров’я, включаючи тривогу, депресію, вживання психоактивних речовин та розлади сну, протягом одного року після первинного інфікування....
Згідно з результатами нових досліджень, кілька тривалих симптомів COVID-19 можуть бути пов’язані із впливом коронавірусу SARS-CoV-2 на блукаючий нерв (лат. nervus vagus). Дослідники з Університетської лікарні Тріаса та Пуйоля (дочірнього автономного університету Барселони, Іспанія) оцінили функціонування блукаючого нерва у хворих на COVID-19. Серед 348 пацієнтів приблизно 66 % осіб мали принаймні один симптом, який свідчив про дисфункцію блукаючого нерва. ...