Час, що проводять немовлята перед екраном, підвищує ризик аутизму

08.02.2022

За даними понад 80 000 дітей, у однорічних хлопчиків, які перебували перед екраном щонайменше 2 години на день, було значно більше шансів мати розлад аутичного спектра (РАС) у трирічному віці.

ВООЗ та Американська академія педіатрії не рекомендують проводити час перед екраном немовлятам, які ще не досягли 18-ти місяців.

У дослідженні, опублікованому в журналі «JAMA Pediatrics», вчені з Університету Яманасі (Японія) та члени Японської групи вивчення навколишнього середовища залучали вагітних жінок у період із 2011 по 2014 рік; дані були проаналізовані у грудні 2020 року. Остаточна популяція дослідження включала 84 030 пар матерів і дітей.

Екранний час однорічних дітей оцінювали за допомогою анкети, в якій матерів просили повідомити, скільки годин вони дозволяли своїй дитині дивитися телевізор або DVD щодня. Основним результатом став діагноз РАС саме у віці 3-х років.

Загалом 330 дітям було встановлено діагноз РАС у трирічному віці, поширеність якого становила 0,4 %. Частка дітей з аутизмом віком 3 роки збільшувалася пропорційно збільшенню часу перед екраном у віці 1-го року (5,8 %, 22,3 %, 30,2 % і 31,7 % для дітей, які не проводять час перед екраном, проводять менше 1 години, від 1 до 2 годин та від 2 до 4 годин відповідно).

Відсоток дітей із діагнозом РАС, які щоденно проводили перед екраном 4 години або більше, становив 10 %. Більший час перед екраном однорічних дітей був пов’язаний із більш високими шансами на РАС у хлопчиків (76 %), але не у дівчат (24 %).

Дослідники відзначили, що час перед екраном у трирічних дітей не був пов’язаний із діагностикою аутизму у цьому віці, «оскільки вплив факторів навколишнього середовища на розвиток мозку змінюється з віком».

Вчені зазначили, що результати дослідження були обмежені кількома факторами, включаючи залежність від батьківських звітів про час, проведений перед екраном, а також можливість упередженості звітів. Інші обмеження включали можливу пропущену діагностику легких випадків РАС у 3 роки, а також нездатність враховувати такі змінні, як середовище догляду за дітьми, умови життя, захворювання, генетика та інвалідність.

Водночас результати були підкріплені великою кількістю досліджуваної популяції та вивченням екранного часу в ранньому дитинстві, зазначають вчені. Потрібні додаткові дослідження, щоб вивчити інші фактори, які сприяють зв’язку між розладами аутичного спектра і часом перед екраном, але, враховуючи швидке зростання використання пристроїв у дітей, «необхідно переглянути його вплив на здоров’я немовлят та контролювати надмірний час перед екраном».

 

Джерело: https://www.medscape.com/viewarticle/967949?src

НОВИНИ ЗА ТЕМОЮ Неврологія

Нові можливості лікування хвороби Альцгеймера 22.02.2024 Неврологія Нові можливості лікування хвороби Альцгеймера

Дослідники Університету Північної Кароліни в Чапел-Хілл розробили нову платформу доставки ліків, яка використовує спіралеподібні амілоїдні волокна, призначені для розкручування та вивільнення ліків у відповідь на температуру тіла. Стаття, опублікована в Nature Communications, розкриває новаторські структурні деталі того, як формуються хвороби, подібні до хвороби Альцгеймера. Маючи ці знання, група виявила унікальний механізм, що дозволяє усувати вплив захворювання....

19.02.2024 Діагностика Неврологія Нова генетична терапія для лікування захворювань моторних нейронів і лобно-скроневої деменції

Нейробіологи з Університету Маккуорі (Австралія) розробили однодозовий генетичний препарат, який, як було доведено, зупиняє прогресування хвороби мотонейронів і лобно-скроневої деменції в мишей. Це також може створити можливості для лікування більш поширених форм деменції, таких як хвороба Альцгеймера, яка є другою за розповсюдженістю причиною смерті в Австралії після хвороб серця. Нове лікування, яке отримало назву CTx1000, спрямоване на патологічне накопичення білка TDP-43 у клітинах головного та спинного мозку....

16.02.2024 Кардіологія Неврологія Можливість робота на магнітному керуванні рухатися артеріями – нова перспектива для лікування пацієнтів з інсультом

Команда робототехніків із Multi-Scale Robotics Lab, Федеральна вища технічна школа Цюриха, яка співпрацює з різними лікарнями у Швейцарії, створила робота з магнітним приводом, який може бути використаний для лікування людей після інсульту. Їх стаття опублікована в журналі Science Robotics. ...