Ендокринне товариство та інші організації просять FDA обмежити використання бісфенолу А

08.02.2022

Ендокринне товариство разом із кількома іншими організаціями (Фонд захисту навколишнього середовища, Товариство з профілактики раку молочної залози тощо) та приватними особами (онкологами і токсикологами) подали петицію до Управління із санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів США (FDA) із проханням скасувати схвалення бісфенолу А через його небезпечність.

Ця хімічна речовина використовується для виготовлення пластикових виробів (харчових контейнерів, глечиків), а також як внутрішнє покриття деяких металевих виробів, через що невеликі кількості бісфенолу А можуть потрапити в їжу та напої.

Петиція посилається на звіт Європейського агентства з безпеки харчових продуктів (EFSA) під назвою «Переоцінка ризиків для здоров’я населення, пов’язаних із присутністю бісфенолу А у харчових продуктах», у якому узагальнюються дані, зібрані з 2013 року. У висновках звіту зазначається, що «дія бісфенолу А становить небезпеку для здоров’я всіх вікових груп». Особливі побоювання включають шкоду для імунної системи та репродуктивної системи чоловіків і жінок.

У своїй заяві експертка ендокринного товариства Хізер Патісаул з Університету Північної Кароліни (США) зазначила, що висновки звіту «надзвичайно тривожні та доводять, що навіть дуже низькі рівні впливу бісфенолу А можуть бути шкідливими та призвести до проблем із репродуктивним здоров’ям, підвищити ризик раку молочної залози, розладів метаболізму та поведінки».

Очікується, що протягом наступних кількох днів FDA ухвалить рішення щодо розгляду цього питання, тоді як прийняття остаточного рішення може зайняти шість місяців або більше.

 

Джерело: https://www.medscape.com/viewarticle/967972?src

НОВИНИ ЗА ТЕМОЮ Терапія та сімейна медицина

Що ховається у нашому тілі? Дослідники вивчають ризики для здоров’я від мікропластику 25.03.2024 Кардіологія Терапія та сімейна медицина Що ховається у нашому тілі? Дослідники вивчають ризики для здоров’я від мікропластику

Подібно до природних елементів, таких як залізо та мідь, люди можуть ковтати, поглинати або навіть вдихати мікро- та нанопластики. Знакове дослідження, нещодавно опубліковане в журналі The Conversation, пов’язує мікропластик і нанопластик, знайдені у бляшках кровоносних судин людини, з потенційним підвищеним ризиком серцевого нападу, інсульту або смерті. Виробництво пластику постійно зростає, і очікується, що ця тенденція збережеться до 2050 року. Пластмаси можуть забруднювати довкілля через океанські течії, атмосферні вітри та інші земні явища, що спричиняє їх поширення. Після потрапляння у природу пластик чутливий до деградації, що призводить до утворення мікропластику (частинки розміром менше 5 мм) і нанопластику (частинки розміром менше 1000 нм). Обидва типи частинок викликають ряд токсикологічних ефектів....

22.03.2024 Терапія та сімейна медицина Щоденник медичних подій 25- 31 березня

...

21.03.2024 Терапія та сімейна медицина Високоадгезивний і міцний клей усуває численні обмеження за втручань на черепі

Тверда мозкова оболонка – один із трьох менінгеальних шарів, представлений фіброзною тканиною, яка огортає як «мішок» головний, спинний мозок та спинномозкову рідину. Разом мозкові оболонки функціонують як амортизатори, захищаючи від травм, насичують нервову систему поживними речовинами, видаляють кінцеві метаболіти. Тверда мозкова оболонка також є критичним біологічним бар’єром, який містить спинномозкову рідину, що оточує всі тканини ЦНС. Спонтанне ушкодження, травма та певні хірургічні процедури можуть спричинити витік ліквору, що може загрожувати життю пацієнтів, призводячи до неврологічних дисфункцій, та перешкоджати швидкому одужанню. ...