Ендокринне товариство та інші організації просять FDA обмежити використання бісфенолу А

08.02.2022

Ендокринне товариство разом із кількома іншими організаціями (Фонд захисту навколишнього середовища, Товариство з профілактики раку молочної залози тощо) та приватними особами (онкологами і токсикологами) подали петицію до Управління із санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів США (FDA) із проханням скасувати схвалення бісфенолу А через його небезпечність.

Ця хімічна речовина використовується для виготовлення пластикових виробів (харчових контейнерів, глечиків), а також як внутрішнє покриття деяких металевих виробів, через що невеликі кількості бісфенолу А можуть потрапити в їжу та напої.

Петиція посилається на звіт Європейського агентства з безпеки харчових продуктів (EFSA) під назвою «Переоцінка ризиків для здоров’я населення, пов’язаних із присутністю бісфенолу А у харчових продуктах», у якому узагальнюються дані, зібрані з 2013 року. У висновках звіту зазначається, що «дія бісфенолу А становить небезпеку для здоров’я всіх вікових груп». Особливі побоювання включають шкоду для імунної системи та репродуктивної системи чоловіків і жінок.

У своїй заяві експертка ендокринного товариства Хізер Патісаул з Університету Північної Кароліни (США) зазначила, що висновки звіту «надзвичайно тривожні та доводять, що навіть дуже низькі рівні впливу бісфенолу А можуть бути шкідливими та призвести до проблем із репродуктивним здоров’ям, підвищити ризик раку молочної залози, розладів метаболізму та поведінки».

Очікується, що протягом наступних кількох днів FDA ухвалить рішення щодо розгляду цього питання, тоді як прийняття остаточного рішення може зайняти шість місяців або більше.

 

Джерело: https://www.medscape.com/viewarticle/967972?src

НОВИНИ ЗА ТЕМОЮ Терапія та сімейна медицина

Щиро вітаємо Вас з Днем медика! 18.06.2022 Терапія та сімейна медицина Щиро вітаємо Вас з Днем медика!

Бахмут, Покровськ, Краматорськ, Запоріжжя, Миколаїв, Харків, Одеса, Суми і ще багато-багато українських міст і містечок. Вибухи. Завивання сирен. Швидкі і цивільні машини, які везуть поранених, травмованих, хворих. День, ніч, будні, вихідні. ...

27.05.2022 Терапія та сімейна медицина ФРАНКО-УКРАЇНСЬКИЙ ОНЛАЙН ТРЕНІНГ "ТРІАЖ ТА ПЕРША ДОПОМОГА В ЗОНІ БОЙОВИХ ДІЙ"

...

10.05.2022 Терапія та сімейна медицина Послуги з охорони психічного здоров'я для українських дітей в Ірландії

Війна в Україні призвела до масової міграції людей за межі країни. За два місяці війни понад 5 млн українців, переважно жінки та діти, знайшли тимчасовий притулок в інших країнах світу. Серед вимушено переміщених осіб значний відсоток дітей, молодих людей, які були травмовані під час військових дій, осіб з розладами психіки та поведінки. Доступність до психіатричної та психологічної допомоги, до лікарських засобів стала проблемою для багатьох з числа цих людей....