Ендокринне товариство та інші організації просять FDA обмежити використання бісфенолу А

08.02.2022

Ендокринне товариство разом із кількома іншими організаціями (Фонд захисту навколишнього середовища, Товариство з профілактики раку молочної залози тощо) та приватними особами (онкологами і токсикологами) подали петицію до Управління із санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів США (FDA) із проханням скасувати схвалення бісфенолу А через його небезпечність.

Ця хімічна речовина використовується для виготовлення пластикових виробів (харчових контейнерів, глечиків), а також як внутрішнє покриття деяких металевих виробів, через що невеликі кількості бісфенолу А можуть потрапити в їжу та напої.

Петиція посилається на звіт Європейського агентства з безпеки харчових продуктів (EFSA) під назвою «Переоцінка ризиків для здоров’я населення, пов’язаних із присутністю бісфенолу А у харчових продуктах», у якому узагальнюються дані, зібрані з 2013 року. У висновках звіту зазначається, що «дія бісфенолу А становить небезпеку для здоров’я всіх вікових груп». Особливі побоювання включають шкоду для імунної системи та репродуктивної системи чоловіків і жінок.

У своїй заяві експертка ендокринного товариства Хізер Патісаул з Університету Північної Кароліни (США) зазначила, що висновки звіту «надзвичайно тривожні та доводять, що навіть дуже низькі рівні впливу бісфенолу А можуть бути шкідливими та призвести до проблем із репродуктивним здоров’ям, підвищити ризик раку молочної залози, розладів метаболізму та поведінки».

Очікується, що протягом наступних кількох днів FDA ухвалить рішення щодо розгляду цього питання, тоді як прийняття остаточного рішення може зайняти шість місяців або більше.

 

Джерело: https://www.medscape.com/viewarticle/967972?src

НОВИНИ ЗА ТЕМОЮ Терапія та сімейна медицина

Рапаміцин – препарат проти старіння, який покращує імунну функцію через ендолізосоми 04.03.2024 Терапія та сімейна медицина Рапаміцин – препарат проти старіння, який покращує імунну функцію через ендолізосоми

Терапевтичний препарат рапаміцин (сиролімус), який зазвичай використовується в терапії раку та після трансплантації органів, може подовжити тривалість життя та здоров’я лабораторних тварин. Розуміння того, як сиролімус продовжує життя, є важливим, оскільки це допомагає запобігти небажаним побічним ефектам. Раніше було відомо, що рапаміцин подовжує тривалість життя за допомогою двох механізмів: посилення аутофагії та зниження активності білка під назвою кіназа 6 (S6K). Було показано, що миші зі зміненим S6K живуть довше. Але те, як саме працює цей механізм, залишалося незрозумілим. Дослідження опубліковано в журналі Nature Aging....

01.03.2024 Терапія та сімейна медицина Виготовлення штучних очних яблук за допомогою 3D-друку

Команда біомедичних та офтальмологічних дослідників із кількох європейських установ, працюючи з фахівцями із комп’ютерної графіки, розробила техніку 3D-друку штучних очних яблук, яка є швидшою, точнішою та дешевшою, ніж традиційні методи виготовлення протезів. Їхня наукова робота опублікована в журналі Nature Communications. Деякі люди втрачають око через хворобу або травму, що залишає порожню очну ямку. Окрім втрати зору на одне око, таким пацієнтам доводиться вирішувати естетичну проблему: носити пов’язку на оці або вставляти штучне око....

01.03.2024 Терапія та сімейна медицина Щоденник медичних подій 4- 10 березня

...