Понад 40 вильотів здійснено в рамках експериментального проєкту з аеромедичної евакуації у січні 2022 року

09.02.2022

Міністерство охорони здоров’я України повідомило, що 42 медичні вильоти у Львівській та Київській областях було здійснено у січні в рамках проєкту з аеромедичної евакуації, що розпочався у 2021 році та втілюється спільно Міністерством охорони здоров’я і Міністерством внутрішніх справ.

Проєкт дає можливість оперативно транспортувати з віддалених районів тих, хто потребує спеціалізованої та високоспеціалізованої медичної допомоги, а також своєчасно допомагати дорослим і дітям у невідкладному стані.

Також завдяки багатокомпонентності концепції єдиного аеромедичного простору шанс на повноцінне життя отримали пацієнти, які чекали на пересадку серця та печінки. Тричі за попередній місяць гелікоптери Національної поліції та літак ДСНС доставляли до Львова і Києва донорські органи, здійснивши перельоти з Вінниці, Рівного та Івано-Франківська.

Наразі МОЗ планує розширення експериментального проєкту з аеромедичної евакуації: цього року до нього мають долучитися як мінімум три регіони – Івано-Франківська, Одеська та Запорізька області.

У 2022 році на реалізацію концепції єдиного аеромедичного простору Міністерство охорони здоров’я планує перерозподілити понад 50,5 млн грн, що сприятиме забезпеченню рівного та своєчасного доступу всіх громадян України до якісної медичної допомоги, а також подальшому розвитку національної системи трансплантації.

У МОЗ України зазначили, що з вересня 2021 року в рамках проєкту аеромедичної евакуації було здійснено 106 вильотів: 56 у Київській області та 50 у Львівській.

 

Джерело: https://moz.gov.ua/article/news/ponad-40-vilotiv-zdijsneno-u-ramkah-eksperimentalnogo-proektu-z-aeromedichnoi-evakuacii-u-sichni-2022-roku

НОВИНИ ЗА ТЕМОЮ Терапія та сімейна медицина

01.12.2023 Психіатрія Терапія та сімейна медицина Високий рівень «хорошого холестерину» може бути пов’язаний із ризиком деменції

Дослідження, проведене Університетом Монаша (Австралія), показало, що аномально високий рівень ЛПВЩ, відомого як «хороший холестерин», пов’язаний із підвищеним ризиком розвитку деменції у людей похилого віку. Отримані результати можуть допомогти лікарям визначити групу літніх пацієнтів, потенційно схильних до ризику деменції, особливо віком 75 років і старше. Результати одного із найбільших досліджень, в якому вивчався зв’язок між підвищеним рівнем ЛПВЩ і деменції серед початково здорових людей віком старше 70 років, залучених до програми ASPREE, опубліковані у The Lancet Regional Health–Western Pacific....

29.11.2023 Терапія та сімейна медицина Тиждень тестування на ВІЛ рятує людські життя

У світі понад 37 мільйонів людей живуть з ВІЛ. І майже 6 мільйонів з них не знають, що мають вірус. Тестування допомагає виявляти збудника та вчасно розпочати лікування. ...