Понад 40 вильотів здійснено в рамках експериментального проєкту з аеромедичної евакуації у січні 2022 року

09.02.2022

Міністерство охорони здоров’я України повідомило, що 42 медичні вильоти у Львівській та Київській областях було здійснено у січні в рамках проєкту з аеромедичної евакуації, що розпочався у 2021 році та втілюється спільно Міністерством охорони здоров’я і Міністерством внутрішніх справ.

Проєкт дає можливість оперативно транспортувати з віддалених районів тих, хто потребує спеціалізованої та високоспеціалізованої медичної допомоги, а також своєчасно допомагати дорослим і дітям у невідкладному стані.

Також завдяки багатокомпонентності концепції єдиного аеромедичного простору шанс на повноцінне життя отримали пацієнти, які чекали на пересадку серця та печінки. Тричі за попередній місяць гелікоптери Національної поліції та літак ДСНС доставляли до Львова і Києва донорські органи, здійснивши перельоти з Вінниці, Рівного та Івано-Франківська.

Наразі МОЗ планує розширення експериментального проєкту з аеромедичної евакуації: цього року до нього мають долучитися як мінімум три регіони – Івано-Франківська, Одеська та Запорізька області.

У 2022 році на реалізацію концепції єдиного аеромедичного простору Міністерство охорони здоров’я планує перерозподілити понад 50,5 млн грн, що сприятиме забезпеченню рівного та своєчасного доступу всіх громадян України до якісної медичної допомоги, а також подальшому розвитку національної системи трансплантації.

У МОЗ України зазначили, що з вересня 2021 року в рамках проєкту аеромедичної евакуації було здійснено 106 вильотів: 56 у Київській області та 50 у Львівській.

 

Джерело: https://moz.gov.ua/article/news/ponad-40-vilotiv-zdijsneno-u-ramkah-eksperimentalnogo-proektu-z-aeromedichnoi-evakuacii-u-sichni-2022-roku

НОВИНИ ЗА ТЕМОЮ Терапія та сімейна медицина

Дієтичне лікування синдрому подразненого кишечника виявилося більш ефективним, ніж застосування препаратів 22.04.2024 Гастроентерологія Терапія та сімейна медицина Дієтичне лікування синдрому подразненого кишечника виявилося більш ефективним, ніж застосування препаратів

Дослідження, проведене в Гетеборзькому університеті у Швеції, показало, що у 7 із 10 пацієнтів із синдромом подразненого кишечника (СПК) симптоми значно зменшилися після корекції дієти, порівнюючи з тими, які застосовували ліки. Робота опублікована в журналі The Lancet Gastroenterology & Hepatology. У дослідженні порівнювали три методи лікування: два дієтичні та один, що ґрунтується на застосуванні ліків. Учасниками були дорослі пацієнти з важкими або помірними симптомами СПК....

19.04.2024 Терапія та сімейна медицина Щоденник медичних подій 22-28 квітня

...

17.04.2024 Терапія та сімейна медицина Карипразин демонструє ефективність у лікуванні подвійного розладу

На 32-й щорічній зустрічі Європейської психіатричної асоціації (European Psychiatric Association, EPA), яка проходила 6-9 квітня в Будапешті (Угорщина), компанія Gedeon Richter представила нові результати досліджень карипразину. На постерній сесії були надані докази того, що карипразин може бути найкращим рішенням у лікуванні не лише ранньої та пізньої стадії шизофренії, а й подвійного розладу (коморбідні шизофренія та вживання психоактивних речовин). Крім того, під час конгресу компанія презентувала CANDID BOOK для опікунів хворих на шизофренію та новий трансдіагностичний інструмент для оцінки симптомів і функціональної недієздатності пацієнтів із різними психіатричними захворюваннями....