Електронні сигарети не допомагають курцям кинути курити

14.02.2022

Автори нового дослідження виявили, що використання електронних сигарет не було ефективнішим, ніж інші методи, щоб допомогти курцям кинути курити.

Вчені з Каліфорнійського університету в Сан-Дієго (США) проаналізували дані 3578 курців, які нещодавно кинули курити, і 1323 недавніх колишніх курців, які були частиною когорти популяційного дослідження тютюнокуріння та здоров’я PATH у 2017 році. Учасники повідомили, що використовували електронні сигарети або інші засоби, щоб кинути курити. Основними результатами були принаймні 12 місяців утримання від сигарет та тютюну.

Утримання від куріння протягом принаймні 12 місяців у групі електронних сигарет становило 9,9 %, що було нижче, ніж у групі, в якій використовували нікотинову замісну терапію чи фармацевтичну допомогу (15,2 %) або не вживали жодних допоміжних засобів чи медикаментів (18,6 %).

Серед курців, які намагалися кинути курити, скоригована різниця ризику утримання від сигарет протягом принаймні 12 місяців із використанням електронних сигарет і фармацевтичних допоміжних засобів відмови від куріння становила 7,3 % та 7,7 % відповідно.

У групі недавніх колишніх курців 2,2 % повідомили, що перейшли на електронні сигарети з високим вмістом нікотину. Виявилося, що саме ці учасники дослідження мали вищий ризик рецидиву порівняно з іншими групами, але ця різниця не була значною.

Дослідники відзначили, що результати дослідження були обмежені кількома факторами, включаючи план спостереження та нездатність контролювати всі потенційні сторонні фактори. Проте результати були підкріплені великою і репрезентативною популяцією для дослідження та аналізом біологічних зразків для підтвердження фактів куріння або відмови від нього.

Було зроблено висновок, що електронні сигарети не є корисним інструментом для відмови від куріння, оскільки у цьому дуже великому національному репрезентативному дослідженні не було знайдено жодних доказів того, що курці, які переходять на отримання нікотину з електронних сигарет, мають менше шансів повернутися до куріння.

 

Джерело: https://www.medscape.com/viewarticle/968288

НОВИНИ ЗА ТЕМОЮ Терапія та сімейна медицина

Встановлено, що схуднення значно змінює мікробіом і впливає на мозкову діяльність 05.12.2023 Гастроентерологія Терапія та сімейна медицина Ендокринологія Встановлено, що схуднення значно змінює мікробіом і впливає на мозкову діяльність

У всьому світі понад мільярд людей страждають від ожиріння. Одним із методів схуднення є періодичне обмеження енергії (IER), коли дні відносного голодування чергуються із днями звичайного харчування. На відміну від постійного сталого дефіциту калорій, а отже, й енергії, організм то отримує необхідну кількість їжі, то має обмеження. Під керівництвом Цян Цзена, наукового співробітника Інституту управління охороною здоров'я лікарні PLA у Пекіні, було вивчено, що дієта IER змінює вісь мозок–кишечник–мікробіом. Такі зміни в мікробіомі кишечника та в активності пов’язаних регіонів мозку під час і після втрати ваги є динамічними і довготривалими....

05.12.2023 Неврологія Терапія та сімейна медицина Картування всього мозку показує різний вплив кетаміну на дофамінову систему

Кетамін – анестетик, також відомий своїм незаконним використанням як наркотик, – останнім часом здобув кращу репутацію, оскільки медичний персонал почав визнавати його широкий спектр терапевтичних ефектів. Препарат усе частіше використовується для різних медичних цілей, у тому числі як знеболювальний засіб, альтернативний опіоїдам, і як терапія стійкої до лікування депресії. У новому дослідженні, опублікованому в журналі Cell Reports, біологи та біомедичні інженери з Колумбійського університету нанесли карту впливу кетаміну на мозок мишей і виявили, що повторне використання протягом тривалих періодів часу призводить до поширених структурних змін у дофаміновій системі мозку. ...

01.12.2023 Терапія та сімейна медицина Щоденник медичних подій 4-10 грудня

...