Благодійний фонд «Квітна» передав чергове придбання у НІР

14.02.2022

10 лютого Благодійний фонд «Квітна» передав у лабораторію молекулярно-генетичної діагностики Національного інституту раку України набір для детекції мутацій в гені NRAS AmoyDx NRAS Mutation Detection Kit на суму 65 300 грн. Це придбання стало можливим завдяки співпраці фонду з брендом комфортної жіночої білизни brabrabra.

Нагадаємо, бренд білизни brabrabra провів благодійну кампанію, в рамках якої з 16 до 31 жовтня 2021 року з кожної покупки в brabrabra було перераховано 50 грн до БФ «Квітна». Зібрана сума направлена на придбання необхідного обладнання в лабораторію НІР. Перша частина покупки була передана Інституту 28 грудня 2021 року.

«Сьогодні ми отримуємо чергову допомогу від фонду «Квітна», за що дуже вам вдячні. Вже не перший рік ви – наш надійний партнер і друг Інституту раку. Здавалося б, така невеличка коробочка, але вона є досить дороговартісною. А її вміст допоможе 24 пацієнтам отримати саме те лікування, яке їм необхідне, тобто ми зможемо врятувати 24 людські життя. А що може бути дорожчим і важливішим за життя і надії наших пацієнтів на одужання», – розказав Андрій Шипко, в. о. директора Національного інституту раку України.

Детальніше про придбаний набір та його значимість у діагностиці розповіла завідувач науково-дослідної лабораторії Наталя Храновська:

«Мутації у цьому  гені необхідно виявляти при колоректальному раку для призначення правильної таргетної терапії. Якщо детальніше, то ці мутації пухлина накопичує, аби мати перевагу перед здоровими клітинами організму. Якщо клітина пухлини вже зародила таку мутацію, то терапевтичний препарат, що блокує цій клітині ріст, не буде працювати. Тобто моноклональні антитіла, які застосовуються в якості таргетної терапії, блокують рецептор, що поєднується з ростовим фактором, який дає цій клітині можливість вижити.  Але якщо відбувалася така мутація, то до подібного блокування пухлинна клітина чутливою вже не буде. Більше того, якщо не зробити ці дослідження, а просто призначити препарат моноклональних антитіл, може відбутися посилення росту пухлини і швидке прогресування онкологічного захворювання, що є смертельно небезпечним для пацієнта.

Отже, для раку кишківника є необхідний комплекс досліджень трьох мутацій, в який входить і придбаний набір реагентів для визначення статусу гена NRAS. Саме його нам не вистачало для повного комплексу. Також, для розуміння статистики захворювання хочу сказати, що за минулий рік такого дослідження потребували 453 пацієнти».

«Від імені всього фонду «Квітна» хочу висловити подяку нашим спонсорам, компанії brabrabra, завдяки ініціативі якої обидва придбання сьогодні і напередодні нового року стали можливими. Я дуже радий, що спільними зусиллями нам вдалося забезпечити такі життєво важливі реагенти задля лікування і збереження життів громадян України», — підсумував директор Благодійного фонду «Квітна» Григорій Колодач.

НОВИНИ ЗА ТЕМОЮ Терапія та сімейна медицина

15.05.2024 Терапія та сімейна медицина Міжнародні організації публікують спільні настанови щодо наднирникової недостатності, спричиненої глюкокортикоїдами

Спільна настанова розроблена, щоби допомогти клініцистам вести лікування пацієнтів, які вже мають або ризикують розвинути глюкокортикоїдну недостатність надниркових залоз. Принаймні 1 % населення світу тривалий час застосовує в лікуванні глюкокортикоїди із протизапальною або імуносупресивною метою. Це перша настанова, розроблена та опублікована спільно Ендокринологічним товариством та Європейським товариством ендокринології (ESE). Організації планують щороку публікувати нову спільну настанову, щоби максимізувати охоплення, а також врахувати потенційні відмінності у клінічній практиці між Європою та Сполученими Штатами....

13.05.2024 Терапія та сімейна медицина «Розумні» контактні лінзи уможливлюють бездротове вимірювання внутрішньоочного тиску та моніторинг глаукоми

Виявлення підвищення очного тиску допомагає лікарям діагностувати глаукому, але контролювати цей показник постійно складно, особливо з огляду на різні температури, які відчувають очі. Дослідники з ACS Applied Materials & Interfaces (науковий журнал, заснований у 2009 році Американським хімічним товариством) повідомляють про прототип «розумної» контактної лінзи, яка може точно вимірювати очний тиск, незалежно від температури. ...