Благодійний фонд «Квітна» передав чергове придбання у НІР

14.02.2022

10 лютого Благодійний фонд «Квітна» передав у лабораторію молекулярно-генетичної діагностики Національного інституту раку України набір для детекції мутацій в гені NRAS AmoyDx NRAS Mutation Detection Kit на суму 65 300 грн. Це придбання стало можливим завдяки співпраці фонду з брендом комфортної жіночої білизни brabrabra.

Нагадаємо, бренд білизни brabrabra провів благодійну кампанію, в рамках якої з 16 до 31 жовтня 2021 року з кожної покупки в brabrabra було перераховано 50 грн до БФ «Квітна». Зібрана сума направлена на придбання необхідного обладнання в лабораторію НІР. Перша частина покупки була передана Інституту 28 грудня 2021 року.

«Сьогодні ми отримуємо чергову допомогу від фонду «Квітна», за що дуже вам вдячні. Вже не перший рік ви – наш надійний партнер і друг Інституту раку. Здавалося б, така невеличка коробочка, але вона є досить дороговартісною. А її вміст допоможе 24 пацієнтам отримати саме те лікування, яке їм необхідне, тобто ми зможемо врятувати 24 людські життя. А що може бути дорожчим і важливішим за життя і надії наших пацієнтів на одужання», – розказав Андрій Шипко, в. о. директора Національного інституту раку України.

Детальніше про придбаний набір та його значимість у діагностиці розповіла завідувач науково-дослідної лабораторії Наталя Храновська:

«Мутації у цьому  гені необхідно виявляти при колоректальному раку для призначення правильної таргетної терапії. Якщо детальніше, то ці мутації пухлина накопичує, аби мати перевагу перед здоровими клітинами організму. Якщо клітина пухлини вже зародила таку мутацію, то терапевтичний препарат, що блокує цій клітині ріст, не буде працювати. Тобто моноклональні антитіла, які застосовуються в якості таргетної терапії, блокують рецептор, що поєднується з ростовим фактором, який дає цій клітині можливість вижити.  Але якщо відбувалася така мутація, то до подібного блокування пухлинна клітина чутливою вже не буде. Більше того, якщо не зробити ці дослідження, а просто призначити препарат моноклональних антитіл, може відбутися посилення росту пухлини і швидке прогресування онкологічного захворювання, що є смертельно небезпечним для пацієнта.

Отже, для раку кишківника є необхідний комплекс досліджень трьох мутацій, в який входить і придбаний набір реагентів для визначення статусу гена NRAS. Саме його нам не вистачало для повного комплексу. Також, для розуміння статистики захворювання хочу сказати, що за минулий рік такого дослідження потребували 453 пацієнти».

«Від імені всього фонду «Квітна» хочу висловити подяку нашим спонсорам, компанії brabrabra, завдяки ініціативі якої обидва придбання сьогодні і напередодні нового року стали можливими. Я дуже радий, що спільними зусиллями нам вдалося забезпечити такі життєво важливі реагенти задля лікування і збереження життів громадян України», — підсумував директор Благодійного фонду «Квітна» Григорій Колодач.

НОВИНИ ЗА ТЕМОЮ Терапія та сімейна медицина

01.12.2023 Психіатрія Терапія та сімейна медицина Високий рівень «хорошого холестерину» може бути пов’язаний із ризиком деменції

Дослідження, проведене Університетом Монаша (Австралія), показало, що аномально високий рівень ЛПВЩ, відомого як «хороший холестерин», пов’язаний із підвищеним ризиком розвитку деменції у людей похилого віку. Отримані результати можуть допомогти лікарям визначити групу літніх пацієнтів, потенційно схильних до ризику деменції, особливо віком 75 років і старше. Результати одного із найбільших досліджень, в якому вивчався зв’язок між підвищеним рівнем ЛПВЩ і деменції серед початково здорових людей віком старше 70 років, залучених до програми ASPREE, опубліковані у The Lancet Regional Health–Western Pacific....

29.11.2023 Терапія та сімейна медицина Тиждень тестування на ВІЛ рятує людські життя

У світі понад 37 мільйонів людей живуть з ВІЛ. І майже 6 мільйонів з них не знають, що мають вірус. Тестування допомагає виявляти збудника та вчасно розпочати лікування. ...