Замісна гормональна терапія може знизити ризик смерті від COVID-19

Результати загальнонаціонального дослідження у Швеції показують, що замісна терапія естрогеном пов’язана зі зниженим ризиком смерті від COVID-19 серед жінок у постменопаузі.
В обсерваційне дослідження вченими з Університету Умео (Швеція) було включено 14 685 жінок віком 50–80 років, з яких 17,3 % отримували замісну гормональну терапію (ЗГТ), 81,2 % мали природний рівень естрогену без ЗГТ або раку молочної залози (контрольна група), а у 1,5 % рівень естрогену знизився через рак молочної залози та лікування антиестрогенами.
Група зі зниженим рівнем естрогену мала більш ніж дворазовий ризик смерті від COVID-19 порівняно з контрольною групою, але ця різниця перестала бути значущою після поправки на потенційні спотворювальні фактори (вік, матеріальне становище, рівень освіти, індекс коморбідності Чарлсона).
Однак у групі з підвищеним рівнем естрогену ризик смерті від COVID-19 був нижчим як до, так і після коригування.
Відсоток пацієнтів, які померли від COVID-19, становив 4,6 % у контрольній групі, 10,1 % – у групі пацієнтів зі зниженим рівнем естрогену та 2,1 % – у групі з підвищеним рівнем естрогену.
«Це дослідження демонструє зв’язок між рівнем естрогену та смертю від COVID-19. Отже, препарати, що підвищують рівень естрогену, можуть відігравати роль у терапевтичних стратегіях щодо полегшення тяжкості COVID-19 у жінок у постменопаузі та мають бути вивчені у рандомізованих контрольованих дослідженнях», – зазначають автори дослідження у статті, опублікованій у журналі «BMJ Open».
Джерело: https://www.medscape.com/viewarticle/968450?src
НОВИНИ ЗА ТЕМОЮ Інфекційні захворювання

Субваріант Омікрону (BA.2) є не тільки більш контагіозним, ніж оригінальний штам Омікрон (BA.1), але й може викликати більш важке захворювання. На думку японських вчених, масштабні експериментальні дослідження демонструють, що ризик BA.2 для систем охорони здоров’я потенційно вищий, ніж ризик BA.1. ...
За результатами дослідження, опублікованого в журналі «The BMJ», COVID-19 пов’язаний із підвищеним ризиком розладів психічного здоров’я, включаючи тривогу, депресію, вживання психоактивних речовин та розлади сну, протягом одного року після первинного інфікування....
Згідно з результатами нових досліджень, кілька тривалих симптомів COVID-19 можуть бути пов’язані із впливом коронавірусу SARS-CoV-2 на блукаючий нерв (лат. nervus vagus). Дослідники з Університетської лікарні Тріаса та Пуйоля (дочірнього автономного університету Барселони, Іспанія) оцінили функціонування блукаючого нерва у хворих на COVID-19. Серед 348 пацієнтів приблизно 66 % осіб мали принаймні один симптом, який свідчив про дисфункцію блукаючого нерва. ...