На офіційному сайті ВООЗ запустили україномовну сторінку на освітній платформі OpenWHO

17.02.2022

Освітня платформа OpenWHO тепер доступна українською мовою.

OpenWHO – це інтерактивна веб-платформа, яка дозволяє авдиторії швидко і безоплатно отримати найновіші наукові та технічні знання. Завдяки динамічному інтерфейсу, доступному з комп’ютера та мобільного пристрою, OpenWHO пропонує можливості для завантаження навчальних матеріалів у режимі офлайн, участі у форумах і обговореннях та трансляціях наживо щодо поточних надзвичайних ситуацій у галузі охорони здоров’я.

Сторінка OpenWHO з онлайн-курсами українською мовою орієнтована на медичних працівників, спеціалістів громадського здоров’я, експертів лабораторної діагностики та інших спеціалістів сфери охорони здоров’я.

Головна мета навчальної платформи OpenWHO – забезпечити легкий доступ до сучасних навчальних курсів українською мовою.

«Кваліфіковані медичні працівники та освічена громадськість мають важливе значення для зміцнення національного потенціалу при реагуванні на надзвичайні ситуації у галузі охорони здоров'я. Канал присвячений Україні та пропонує навчальні ресурси для підтримки реагування країни на поточний спалах COVID-19 та інші загрози здоров’ю. У співпраці з Бюро ВООЗ в Україні та Міністерством охорони здоров’я ресурси, які ґрунтуються на наукових рекомендаціях ВООЗ, тепер доступні українською мовою для розширення потенціалу медичних працівників, політичних діячів і громадськості», – йдеться на сторінці.

Наразі на українській сторінці OpenWHO розміщено 11 онлайн-курсів, серед них: курси з епідеміології COVID-19, епідеміологічного нагляду за COVID-19, профілактики та контролю інфекцій під час пандемії COVID-19, комунікації про ризики та взаємодії громади щодо пандемії COVID-19 та інші.

Сьогодні найпопулярніший курс – з епідеміології COVID-19. На нього зареєстровано вже понад 1000 осіб!

Посилання на цей ресурс та перелік навчальних курсів – Ukraine (openwho.org).

Крім того, нещодавно розроблені та адаптовані курси OpenWHO українською мовою також розміщено на оновленій національній онлайн-платформі, що була створена Центром громадського здоров’я України у співпраці з ВООЗ. 

 

Джерело: Ukraine (openwho.org)

НОВИНИ ЗА ТЕМОЮ Терапія та сімейна медицина

Які зв'язки існують між високим рівнем ніацину та хворобами серця? 21.02.2024 Кардіологія Терапія та сімейна медицина Які зв'язки існують між високим рівнем ніацину та хворобами серця?

Дослідники Клівлендської клініки (штат Огайо, США) виявили новий шлях, який спричиняє серцево-судинні захворювання, пов’язані із високим рівнем ніацину. Вітамін РР, або В3 (ніацин, нікотинова кислота, нікотинамід), застосовується при пелагрі, дерматитах, невритах, судинних захворюваннях, атеросклерозі, хворобах печінки. Раніше його активно використовували для зниження рівня холестерину. Упродовж десятиліть Сполучені Штати Америки та понад 50 інших країн вимагали збагачувати ніацином основні продукти харчування, такі як борошно, крупи й овес, щоби запобігти гіпо- та авітамінозу....

19.02.2024 Кардіологія Терапія та сімейна медицина Установлено, що серцевий напад значно підвищує ризик інших захворювань

Дослідники з Університету Лідса (Великобританія) проаналізували понад 145 мільйонів записів, що стосуються кожного дорослого пацієнта, госпіталізованого протягом дев’яти років, щоби визначити ризик довгострокових наслідків для здоров’я після серцевого нападу, – це найбільше дослідження такого роду. Незважаючи на те, що серцевий напад є серйозним і небезпечним для життя станом, за оцінками Британського кардіологічного фонду, сьогодні понад 7 із 10 людей виживають після них, якщо отримують швидку та невідкладну допомогу, спрямовану на відновлення припливу крові до серцевого м’яза. За висновками дослідників, у пацієнтів, які перенесли серцевий напад, подальші захворювання розвивалися набагато швидше, ніж у людей того ж віку та статі, які не мали його....

16.02.2024 Терапія та сімейна медицина Щоденник медичних подій 19-25 лютого

...