Львівські нейрохірурги провели унікальну операцію жінці, яка три місяці ходила із переломом хребта

17.02.2022

Нейрохірурги Першого територіального медичного об’єднання м. Львова прооперували жінку, яка впала із драбини та 3 місяці навіть не підозрювала, що має перелом хребта. Будь-який необережний рух міг назавжди прикувати 67-річну Людмилу до інвалідного візка, але завдяки львівським лікарям загроза вже позаду.

Минулої осені закордоном загинув її єдиний син. Аби його поховати, жінка поїхала за 2000 кілометрів. Там, прибираючи в оселі, вона впала із драбини і сильно вдарилася спиною. Місцеві лікарі на огляді перелому не побачили, констатувавши лише сильний забій.

Майже місяць жінка ледь підводилася з ліжка, але згодом знайшла сили повернутися додому, сидячи в автобусі три доби. Нестерпний дискомфорт у попереку та ногах не давав ані спати, ані вставати з ліжка. Квартирою Людмила могла пересуватися із ціпком.

Звернутись по медичну допомогу вирішив чоловік, який привіз Людмилу до Першого медичного об’єднання м. Львова на повторне обстеження. Лікарі виявили перелом хребта та рекомендували негайну операцію. Ситуацію ускладнив остеопороз, за наявності якого встановлювати металоконструкцію для підтримки хребта вкрай важко.

Тож через складність було прийнято рішення щодо спільного виконання хірургічного втручання нейрохірургами двох лікарень об’єднання: 8-ї лікарні та Лікарні швидкої допомоги. Аби зафіксувати хребці, хірурги використали медичні гвинти, які закріпили спеціальним кістковим цементом.

Попри ризики, операція пройшла успішно: вже за два дні жінка змогла встати, і хоча їй поки не можна сидіти, а попереду ще три місяці реабілітації, спина більше не болить. Але найголовніше те, що вона зможе ходити.

Щороку у Першому територіальному медичному об’єднанні м. Львова нейрохірурги двох дорослих лікарень виконують близько 500 подібних операцій. Вони стверджують, що все частіше пацієнти звертаються до них із задавненими травмами, а це значно ускладнює лікування та зменшує шанси на повне одужання.

Джерело: сторінка Першого територіального медичного об’єднання м. Львова у фейсбук https://www.facebook.com/1tmolviv/

НОВИНИ ЗА ТЕМОЮ Хірургія, ортопедія та анестезіологія

Вітаємо з ювілеєм! 02.12.2022 Онкологія та гематологія Хірургія, ортопедія та анестезіологія Вітаємо з ювілеєм!

2 грудня відзначає свій 40-річний ювілей кандидат медичних наук, заслужений лікар України, хірург-онколог вищої категорії відділення онкоколопроктології та головний лікар Національного інституту раку Андрій Петрович Безносенко...

28.10.2022 Хірургія, ортопедія та анестезіологія Вітаємо з ювілеєм!

29 жовтня 2022 р. святкує свій 50-річний ювілей відомий вчений, заслужений лікар України, кандидат медичних наук, ортопед-травматолог вищої категорії, старший науковий співробітник клініки № 2 ДУ «Інститут травматології та ортопедії Національної академії медичних наук України» Тарас Іванович Осадчук. Понад 20 років він посвятив непростій та відповідальній професії хірурга....

11.02.2022 Педіатрія Хірургія, ортопедія та анестезіологія Київські лікарі врятували дитину з рідкісними вадами дихальних шляхів та стравоходу

Спеціалісти НДСЛ МОЗ України «Охматдит» врятували хлопчика з рідкісною вродженою вадою дихальних шляхів та стравоходу, яка зустрічається раз на 10–20 тис. пологів. При народженні у дитини була виявлена ларинго-трахео-езофагеальна розщілина, при якій гортань і глотка, трахея і стравохід не розділені. Ще кілька років тому такі діти не мали шансів на життя. Потрапивши до «Охматдиту», дитина не могла самостійно дихати, ковтати, а також мала ваду серця – судинне кільце, що стискало трахею і стравохід. ...