Тривалі симптоми COVID-19 можуть бути пов’язані із впливом на блукаючий нерв

18.02.2022

Згідно з результатами нових досліджень, кілька тривалих симптомів COVID-19 можуть бути пов’язані із впливом коронавірусу SARS-CoV-2 на блукаючий нерв (лат. nervus vagus).

Дослідники з Університетської лікарні Тріаса та Пуйоля (дочірнього автономного університету Барселони, Іспанія) оцінили функціонування блукаючого нерва у хворих на COVID-19. Серед 348 пацієнтів приблизно 66 % осіб мали принаймні один симптом, який свідчив про дисфункцію блукаючого нерва.

Автори дослідження виявили, що люди після COVID-19 з дисфункцією nervus vagus можуть зіткнутися із тривалими проблемами з голосом, утрудненням ковтання, запамороченням, високим пульсом, низьким кров’яним тиском та діареєю.

«Більшість суб’єктів із тривалим ковідом та симптомами дисфункції блукаючого нерва мали ряд суттєвих, клінічно значущих структурних та/або функціональних змін у своєму блукаючому нерві, включаючи потовщення нерва, проблеми з ковтанням та симптоми порушення дихання. Це вказує на дисфункцію nervus vagus як центральну патофізіологічну ознаку тривалого COVID-19», – зазначають автори.

Дослідження триває, і дослідницька група продовжує набирати пацієнтів для вивчення зв’язків між тривалим ковідом та блукаючим нервом.

Висновки будуть представлені на Європейському конгресі клінічної мікробіології та інфекційних захворювань наприкінці квітня 2022 року.

 

Джерело: https://www.medscape.com/viewarticle/968537

НОВИНИ ЗА ТЕМОЮ Інфекційні захворювання

Простий тест може допомогти передбачити ризик хвороби Альцгеймера на 20 років наперед 20.09.2023 Неврологія Простий тест може допомогти передбачити ризик хвороби Альцгеймера на 20 років наперед

Простий некоштовний неінвазивний аналіз крові може допомогти передбачити ризик розвитку хвороби Альцгеймера за 20 років до появи симптомів. Фізики з Австралійського національного університету (ANU) винайшли спосіб використовувати нанотехнології в поєднанні зі штучним інтелектом (ШІ) для аналізу білків у крові з метою пошуку ознак ранньої нейродегенерації або контрольних біомаркерів, які вказують на початок хвороби Альцгеймера. Вчені ANU розробили ультратонкий кремнієвий чіп, що містить «нанопори» – крихітні отвори нанометрового розміру, які аналізують білки по одному за допомогою вдосконаленого алгоритму ШІ. Дослідження опубліковано у Small Methods....

18.09.2023 Неврологія N-ацетилглюкозамін відновлює неврологічні функції в пацієнтів із розсіяним склерозом

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, розсіяний склероз (РС) вражає понад 1,8 мільйона людей, і хоча є методи, які запобігають рецидивам і покращують якість життя, абсолютного лікування не існує. Основною проблемою сучасних терапевтичних підходів РС є нездатність лікувати хронічне активне нейрозапалення в мозку та пов’язану із цим неможливість відновити втрату мієліну, який покриває та захищає аксони, електричні «дроти» мозку. Із часом це призводить до постійного пошкодження нервових клітин і повільної прогресуючої втрати неврологічної функції у пацієнтів....

14.09.2023 Інфекційні захворювання Осінній сезон: поширення ГРВІ та COVID-19 в Україні

Із приходом осені розпочався сезон гострих респіраторних вірусних інфекцій, зокрема грипу та COVID-19. Попри скасування карантину, коронавірус усе ще залишається в суспільстві: за перший тиждень осені в Україні зафіксовано 1200 випадків зараження. 200 осіб потребували госпіталізації через ускладнення, ще 7 померли, переважно, невакциновані пацієнти або особи похилого віку. Найбільш активного поширення інфекцій очікують на початку жовтня. ...