COVID-19 пов’язаний із підвищеним ризиком розладів психічного здоров’я

За результатами дослідження, опублікованого в журналі «The BMJ», COVID-19 пов’язаний із підвищеним ризиком розладів психічного здоров’я, включаючи тривогу, депресію, вживання психоактивних речовин та розлади сну, протягом одного року після первинного інфікування.
Американські вчені провели комплексну оцінку проявів психічного здоров’я у людей із COVID-19 протягом року, використовуючи інформацію з національних баз даних охорони здоров’я Міністерства у справах ветеранів США. Вони зіставили дані 153 848 людей із позитивним ПЛР-тестом на коронавірус SARS-CoV-2 із двома контрольними групами осіб без COVID-19 (5 637 840 неінфікованих осіб під час пандемії та 5 859 251 особа до пандемії). Учасниками були переважно білі чоловіки із середнім віком 63 роки.
Дослідники спостерігали за всіма трьома групами протягом року, щоб оцінити ризики заздалегідь визначених наслідків для психічного здоров’я, як-от тривога, депресія та стресові розлади, наслідки, пов’язані із вживанням психоактивних речовин, зниження нейрокогнітивних функцій і порушення сну.
Порівняно із неінфікованою контрольною групою, люди з COVID-19 продемонстрували на 60 % вищий ризик будь-якого діагнозу психічного здоров’я. Ризики були найвищими в осіб, госпіталізованих під час гострої фази COVID-19, але були наявні навіть серед амбулаторних пацієнтів.
Люди з COVID-19 також демонстрували вищий ризик розладів психічного здоров’я, ніж люди із сезонним грипом.
Водночас зазначається, що дослідження включало переважно літніх білих чоловіків, через що його результати можуть не стосуватися інших популяційних груп.
У редакційній статті професор з Університету Шеффілда (Велика Британія) Скотт Вейч, спираючись на результати попередніх досліджень, пояснює, що для населення в цілому COVID-19 і карантин спричинили тимчасовий дистрес (пов’язаний із загрозою інфікування та потенційних тяжких наслідків), а люди, які заразилися COVID-19, мали помірно підвищений ризик тривоги та депресії протягом перших 6 місяців або більше.
НОВИНИ ЗА ТЕМОЮ Інфекційні захворювання

Дослідження, проведене Університетом Монаша (Австралія), показало, що аномально високий рівень ЛПВЩ, відомого як «хороший холестерин», пов’язаний із підвищеним ризиком розвитку деменції у людей похилого віку. Отримані результати можуть допомогти лікарям визначити групу літніх пацієнтів, потенційно схильних до ризику деменції, особливо віком 75 років і старше. Результати одного із найбільших досліджень, в якому вивчався зв’язок між підвищеним рівнем ЛПВЩ і деменції серед початково здорових людей віком старше 70 років, залучених до програми ASPREE, опубліковані у The Lancet Regional Health–Western Pacific....
Лікування кісткових інфекцій і забезпечення відновлення кісток є однією з найбільших глобальних проблем сучасної ортопедії, яка ускладнюється ризиками протимікробної резистентності через тривале лікування антибіотиками та виснажливі великі кісткові дефекти після видалення інфікованої тканини. Ідеальне багатогранне рішення викорінить бактеріальну інфекцію без тривалого застосування антибіотиків, одночасно стимулюючи остеогенез і ангіогенез. ...
Нове дослідження, проведене в Лос-Анджелесі, демонструє, що прогресивне лікування є ефективним у більшості пацієнтів із серйозними симптомами депресії навіть після кількох невдалих курсів антидепресантів. Лікування з використанням повторюваної транскраніальної магнітної стимуляції (rTMS) може працювати навіть швидше, ніж припускали минулі результати, адже у пацієнтів відбулося значне полегшення симптомів уже через тиждень....