COVID-19 пов’язаний із підвищеним ризиком розладів психічного здоров’я

21.02.2022

За результатами дослідження, опублікованого в журналі «The BMJ», COVID-19 пов’язаний із підвищеним ризиком розладів психічного здоров’я, включаючи тривогу, депресію, вживання психоактивних речовин та розлади сну, протягом одного року після первинного інфікування.

Американські вчені провели комплексну оцінку проявів психічного здоров’я у людей із COVID-19 протягом року, використовуючи інформацію з національних баз даних охорони здоров’я Міністерства у справах ветеранів США. Вони зіставили дані 153 848 людей із позитивним ПЛР-тестом на коронавірус SARS-CoV-2 із двома контрольними групами осіб без COVID-19 (5 637 840 неінфікованих осіб під час пандемії та 5 859 251 особа до пандемії). Учасниками були переважно білі чоловіки із середнім віком 63 роки.

Дослідники спостерігали за всіма трьома групами протягом року, щоб оцінити ризики заздалегідь визначених наслідків для психічного здоров’я, як-от тривога, депресія та стресові розлади, наслідки, пов’язані із вживанням психоактивних речовин, зниження нейрокогнітивних функцій і порушення сну.

Порівняно із неінфікованою контрольною групою, люди з COVID-19 продемонстрували на 60 % вищий ризик будь-якого діагнозу психічного здоров’я. Ризики були найвищими в осіб, госпіталізованих під час гострої фази COVID-19, але були наявні навіть серед амбулаторних пацієнтів.

Люди з COVID-19 також демонстрували вищий ризик розладів психічного здоров’я, ніж люди із сезонним грипом.

Водночас зазначається, що дослідження включало переважно літніх білих чоловіків, через що його результати можуть не стосуватися інших популяційних груп.

У редакційній статті професор з Університету Шеффілда (Велика Британія) Скотт Вейч, спираючись на результати попередніх досліджень, пояснює, що для населення в цілому COVID-19 і карантин спричинили тимчасовий дистрес (пов’язаний із загрозою інфікування та потенційних тяжких наслідків), а люди, які заразилися COVID-19, мали помірно підвищений ризик тривоги та депресії протягом перших 6 місяців або більше.

 

Джерело: https://www.worldpharmanews.com/research/5957-study-suggests-increased-risk-of-mental-health-disorders-after-covid-19-infection

НОВИНИ ЗА ТЕМОЮ Інфекційні захворювання

22.02.2022 Інфекційні захворювання Новий субваріант коронавірусу може бути більш небезпечним, ніж Омікрон

Субваріант Омікрону (BA.2) є не тільки більш контагіозним, ніж оригінальний штам Омікрон (BA.1), але й може викликати більш важке захворювання. На думку японських вчених, масштабні експериментальні дослідження демонструють, що ризик BA.2 для систем охорони здоров’я потенційно вищий, ніж ризик BA.1. ...

18.02.2022 Інфекційні захворювання Неврологія Тривалі симптоми COVID-19 можуть бути пов’язані із впливом на блукаючий нерв

Згідно з результатами нових досліджень, кілька тривалих симптомів COVID-19 можуть бути пов’язані із впливом коронавірусу SARS-CoV-2 на блукаючий нерв (лат. nervus vagus). Дослідники з Університетської лікарні Тріаса та Пуйоля (дочірнього автономного університету Барселони, Іспанія) оцінили функціонування блукаючого нерва у хворих на COVID-19. Серед 348 пацієнтів приблизно 66 % осіб мали принаймні один симптом, який свідчив про дисфункцію блукаючого нерва. ...