Лікування м’язової дистрофії Дюшена може залежати від часу доби

22.02.2022

Останні досягнення у хронофармакології демонструють, що час доби має значення при використанні стероїдів для лікування м’язових захворювань.

В експерименті на лабораторних тваринах (мишах) показано, що щотижневі дози преднізолону для посилення функції м’язів були набагато ефективнішими, коли їх вводили в певний час доби.

Щороку приблизно у 20 000 дітей діагностують м’язову дистрофію Дюшена – рідкісну генетичну патологію, яка спричиняє прогресувальну м’язову слабкість та інші системні ураження.

Захворювання насамперед уражає хлопчиків і зазвичай діагностується у віці 4 років. Хоча різноманітні методи лікування можуть уповільнити прогресування та подовжити тривалість життя, захворювання поки що є невиліковним (хворі рідко доживають до 20 років).

У 2017 році дослідники встановили, що щотижневі дози преднізолону можуть забезпечувати кращу підтримку ослаблених м’язів порівняно із щоденними дозами, а також зменшують значні побічні ефекти, викликані щоденним споживанням. У новому дослідженні повідомляється, що час доби для отримання препарату може мати вирішальне значення щодо його ефективності.

Дослідники з Медичного центру дитячої лікарні Цинциннаті (США) виявили, що дози преднізолону (1 раз на тиждень), які вводяться на початку світлового періоду доби (приблизно о 7-й ранку), сприяють функції м’язів. Команда помітила, що лікування підвищило використання поживних речовин і зміцнило біоенергетику мітохондрій у м’язах, що також підвищило витривалість і покращило м’язову масу та м’язову силу.

Оскільки миші ведуть переважно нічний спосіб життя, їхні циркадні ритми значно відрізняються від людських, тому конкретний час доби, в який преднізолон досягає найбільш сприятливого ефекту, буде іншим. Так чи інакше, вибір часу прийому препарату може максимізувати його переваги, уникаючи побічних ефектів та підвищуючи ефективність лікування.

 

Джерело: https://www.sciencedaily.com/releases/2022/02/220218153028.htm

НОВИНИ ЗА ТЕМОЮ Терапія та сімейна медицина

Виготовлення штучних очних яблук за допомогою 3D-друку 01.03.2024 Терапія та сімейна медицина Виготовлення штучних очних яблук за допомогою 3D-друку

Команда біомедичних та офтальмологічних дослідників із кількох європейських установ, працюючи з фахівцями із комп’ютерної графіки, розробила техніку 3D-друку штучних очних яблук, яка є швидшою, точнішою та дешевшою, ніж традиційні методи виготовлення протезів. Їхня наукова робота опублікована в журналі Nature Communications. Деякі люди втрачають око через хворобу або травму, що залишає порожню очну ямку. Окрім втрати зору на одне око, таким пацієнтам доводиться вирішувати естетичну проблему: носити пов’язку на оці або вставляти штучне око....

01.03.2024 Терапія та сімейна медицина Щоденник медичних подій 4- 10 березня

...

28.02.2024 Кардіологія Терапія та сімейна медицина Дослідження серцево-судинних захворювань кидають виклик міжнародним рекомендаціям щодо застосування аспірину

Дослідники серцевих захворювань визначили групу пацієнтів, для яких міжнародні рекомендації щодо використання аспірину для здоров’я серця можуть не застосовуватися. У дослідженні, опублікованому в журналі Circulation, результати огляду даних трьох клінічних випробувань ставлять під сумнів сучасну практику використання препарату для первинної профілактики серцевих захворювань або інсульту. Науковці вивчали результати клінічних випробувань за участю понад 47 000 пацієнтів із 10 країн, включно зі США, Великобританією та Австралією, які були опубліковані у 2018 році....