Новий субваріант коронавірусу може бути більш небезпечним, ніж Омікрон

Субваріант Омікрону (BA.2) є не тільки більш контагіозним, ніж оригінальний штам Омікрон (BA.1), але й може викликати більш важке захворювання.
На думку японських вчених, масштабні експериментальні дослідження демонструють, що ризик BA.2 для систем охорони здоров’я потенційно вищий, ніж ризик BA.1.
Дослідники заразили хом’яків штамами коронавірусу SARS-CoV-2 – ВА.1 та ВА.2, в результаті чого тварини, інфіковані BA.2, захворіли та мали більше уражень легень і втрати маси тіла. При інфікуванні мишей результати були подібними.
Отже, за результатами експериментальних досліджень, BA.2 є більш патогенним, ніж BA.1. На думку дослідників, зазначені штами коронавірусу, ймовірно, уникають імунітету, створеного вакцинами проти COVID-19, але повторна вакцинація зменшує ймовірність захворювання після зараження на 74 %. Більше того, терапевтичні моноклональні антитіла, які використовуються для лікування людей, інфікованих COVID-19, не мали великого впливу на BA.2.
Дослідники зазначають, що BA.2 був «майже повністю стійким» до казирівімабу та імдевімабу, а також у 35 разів стійкішим до сотровімабу порівняно з оригінальним вірусом B.1.1.
Загалом, отримані результати свідчать про можливість того, що BA.2 буде унікальним варіантом, який викликає найбільше занепокоєння щодо глобального здоров’я, тому потребує ретельного відстежування.
Водночас поки що не зрозуміло, чи BA.2 викликає більш важкі захворювання у людей. І хоча він поширюється швидше, ніж BA.1, наразі немає жодних доказів, що цей субваріант спричиняє більш важкі захворювання.
Джерело: https://www.medscape.com/viewarticle/968848
НОВИНИ ЗА ТЕМОЮ Інфекційні захворювання

Із приходом осені розпочався сезон гострих респіраторних вірусних інфекцій, зокрема грипу та COVID-19. Попри скасування карантину, коронавірус усе ще залишається в суспільстві: за перший тиждень осені в Україні зафіксовано 1200 випадків зараження. 200 осіб потребували госпіталізації через ускладнення, ще 7 померли, переважно, невакциновані пацієнти або особи похилого віку. Найбільш активного поширення інфекцій очікують на початку жовтня. ...
Стійкість до антимікробних препаратів є глобальною загрозою для здоров’я та розвитку і щороку призводить до мільйонів смертей у всьому світі. Невідповідне та надмірне використання антибіотиків спричиняє підвищення антимікробної стійкості та негативно впливає на ефективність цих критично важливих ліків. Останнім часом зросла резистентність мікроорганізмів до цефтріаксону і левофлоксацину в основному через надлишкове використання цих антимікробних засобів. ...
Нове дослідження, опубліковане в журналі The Lancet Global Health, показує, що майже кожен третій чоловік старше 15 років інфікований принаймні одним типом генітального вірусу папіломи людини (ВПЛ), а кожен п’ятий – одним або кількома з них, відомими як ВПЛ високого ризику або онкогенні віруси. Ці оцінки показують, що чоловіки часто є носіями інфекцій, і підкреслюють важливість залучення чоловіків до зусиль щодо контролю за інфекцією і зниженням частоти захворювань, пов’язаних із ВПЛ, як у чоловіків, так і в жінок....