Водій-волонтер під обстрілами доставив 340 кг ліків від «Дарниці» у Запоріжжя

30.03.2022

17 березня 2022 рік, запорізький волонтер-герой під обстрілом доставив ліки від фармацевтичного підприємства «Дарниця».

До Запорізького штабу волонтерів «Паляниця» звернувся Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф із проханням допомогти доставити замовлені раніше медикаменти від фармацевтичної компанії  «Дарниця».

На прохання відгукнувся волонтер Роман. Вранці 15 березня він виїхав до Києва і вже ввечері був на підприємстві «Дарниця»:

«Незважаючи на те, що я приїхав через 4 години після закінчення робочого дня, у комендантську годину, співробітники дочекалися, допомогли завантажити все в машину і навіть запропонували переночувати. Люди, які бачили мене вперше в житті були раді запропонувати допомогу. Але треба було їхати. Саме в цей час розпочався 1,5-добовий комендантський день. Зв'язок не працював. Навігація також. Я став під мостом, увімкнув аварійку, світло в салоні і став чекати на поліцію. Я все пояснив, вони мене супроводжували. Чи мені було страшно? Ні. З початку війни я вже багато чого побачив. У тяжкі хвилини мені допомагає думка про перемогу. Україну ми нікому не віддамо. За жодних умов», – розповів волонтер.

Вранці 17 березня ліки передали на баланс звернувся Обласний центр екстреної медичної допомоги.

Фармацевтична компанія «Дарниця» висловила щиру подяку герою та подарувала герою професійний лінійний лазер для будівельних робіт, оскільки чоловік виявився будівельником.

«Ми пишаємося нашими співвітчизниками. І впевнені на прикладі Романа, що відбудовувати нашу прекрасну країну точно буде кому», - зазначили у компанії.

Наразі спільними зусиллями команди «Дарниці» вдалося відновити логістику по Україні — вантажівки везуть препарати у всі міста, куди це можливо, а інколи, навіть туди, де це практично неможливо. У перші дні війни доставка ускладнювалась, зокрема, через брак автомобілів та водіїв. Проте вдалося знайти партнерів, які забезпечили компанію автівками, а також зібрати команду сміливців-водіїв.

Лікарські засоби компанії «Дарниця» доставляються по Україні в усі міста які тільки можливо. Не тільки зусиллями компанії, а й за допомогою благодійних фондів, волонтерів, залізниці, перевізників та ін.

За 1 місяць військової агресії «Дарниця» безкоштовно передала медичним установам та волонтерським організаціям, які допомагають українським військовим та цивільним громадянам, майже 700 тисяч упаковок лікарських засобів загальною вартістю більше 30 мільйонів гривень.

Комплектуванням партій препаратів для підтримки армії та лікарень на київському заводі «Дарниця» займаються близько 200 співробітників фармацевтичної компанії. Відновлене виробництво ще більшої кількості стратегічно важливих для країни та ЗСУ категорій препаратів: інфузійних розчинів, мазей, таблеток.

НОВИНИ ЗА ТЕМОЮ Терапія та сімейна медицина

Рапаміцин – препарат проти старіння, який покращує імунну функцію через ендолізосоми 04.03.2024 Терапія та сімейна медицина Рапаміцин – препарат проти старіння, який покращує імунну функцію через ендолізосоми

Терапевтичний препарат рапаміцин (сиролімус), який зазвичай використовується в терапії раку та після трансплантації органів, може подовжити тривалість життя та здоров’я лабораторних тварин. Розуміння того, як сиролімус продовжує життя, є важливим, оскільки це допомагає запобігти небажаним побічним ефектам. Раніше було відомо, що рапаміцин подовжує тривалість життя за допомогою двох механізмів: посилення аутофагії та зниження активності білка під назвою кіназа 6 (S6K). Було показано, що миші зі зміненим S6K живуть довше. Але те, як саме працює цей механізм, залишалося незрозумілим. Дослідження опубліковано в журналі Nature Aging....

01.03.2024 Терапія та сімейна медицина Виготовлення штучних очних яблук за допомогою 3D-друку

Команда біомедичних та офтальмологічних дослідників із кількох європейських установ, працюючи з фахівцями із комп’ютерної графіки, розробила техніку 3D-друку штучних очних яблук, яка є швидшою, точнішою та дешевшою, ніж традиційні методи виготовлення протезів. Їхня наукова робота опублікована в журналі Nature Communications. Деякі люди втрачають око через хворобу або травму, що залишає порожню очну ямку. Окрім втрати зору на одне око, таким пацієнтам доводиться вирішувати естетичну проблему: носити пов’язку на оці або вставляти штучне око....

01.03.2024 Терапія та сімейна медицина Щоденник медичних подій 4- 10 березня

...