Водій-волонтер під обстрілами доставив 340 кг ліків від «Дарниці» у Запоріжжя

30.03.2022

17 березня 2022 рік, запорізький волонтер-герой під обстрілом доставив ліки від фармацевтичного підприємства «Дарниця».

До Запорізького штабу волонтерів «Паляниця» звернувся Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф із проханням допомогти доставити замовлені раніше медикаменти від фармацевтичної компанії  «Дарниця».

На прохання відгукнувся волонтер Роман. Вранці 15 березня він виїхав до Києва і вже ввечері був на підприємстві «Дарниця»:

«Незважаючи на те, що я приїхав через 4 години після закінчення робочого дня, у комендантську годину, співробітники дочекалися, допомогли завантажити все в машину і навіть запропонували переночувати. Люди, які бачили мене вперше в житті були раді запропонувати допомогу. Але треба було їхати. Саме в цей час розпочався 1,5-добовий комендантський день. Зв'язок не працював. Навігація також. Я став під мостом, увімкнув аварійку, світло в салоні і став чекати на поліцію. Я все пояснив, вони мене супроводжували. Чи мені було страшно? Ні. З початку війни я вже багато чого побачив. У тяжкі хвилини мені допомагає думка про перемогу. Україну ми нікому не віддамо. За жодних умов», – розповів волонтер.

Вранці 17 березня ліки передали на баланс звернувся Обласний центр екстреної медичної допомоги.

Фармацевтична компанія «Дарниця» висловила щиру подяку герою та подарувала герою професійний лінійний лазер для будівельних робіт, оскільки чоловік виявився будівельником.

«Ми пишаємося нашими співвітчизниками. І впевнені на прикладі Романа, що відбудовувати нашу прекрасну країну точно буде кому», - зазначили у компанії.

Наразі спільними зусиллями команди «Дарниці» вдалося відновити логістику по Україні — вантажівки везуть препарати у всі міста, куди це можливо, а інколи, навіть туди, де це практично неможливо. У перші дні війни доставка ускладнювалась, зокрема, через брак автомобілів та водіїв. Проте вдалося знайти партнерів, які забезпечили компанію автівками, а також зібрати команду сміливців-водіїв.

Лікарські засоби компанії «Дарниця» доставляються по Україні в усі міста які тільки можливо. Не тільки зусиллями компанії, а й за допомогою благодійних фондів, волонтерів, залізниці, перевізників та ін.

За 1 місяць військової агресії «Дарниця» безкоштовно передала медичним установам та волонтерським організаціям, які допомагають українським військовим та цивільним громадянам, майже 700 тисяч упаковок лікарських засобів загальною вартістю більше 30 мільйонів гривень.

Комплектуванням партій препаратів для підтримки армії та лікарень на київському заводі «Дарниця» займаються близько 200 співробітників фармацевтичної компанії. Відновлене виробництво ще більшої кількості стратегічно важливих для країни та ЗСУ категорій препаратів: інфузійних розчинів, мазей, таблеток.

НОВИНИ ЗА ТЕМОЮ Терапія та сімейна медицина

Підвищений ризик психозів у людей, які споживають марихуану 02.06.2023 Терапія та сімейна медицина Підвищений ризик психозів у людей, які споживають марихуану

Тhe Lancet Psychiatry опублікувало дослідження, яке демонструє спільність певних генетичних чинників сприйнятливості до канабісу і психічних розладів. Раніше вважалося, що вживання канабісу протягом усього життя збільшує шанси розвитку біполярного розладу, шизофренії та втрати когнітивних функцій. Проте певна підгрупа населення має високий ризик як щодо вживання марихуани, так і психічних розладів, судячи з їхньої генетичної схильності. Дослідження допомагає пояснити, чому деякі люди більш сприйнятливі як до вживання канабісу, так і до певних психічних розладів....

02.06.2023 Терапія та сімейна медицина Когнітивне старіння, або флавоноїди як шлях до збереження пам’яті

Когнітивне старіння означає зниження розумових здібностей, яке не вважається спричиненим нейродегенеративними захворюваннями, такими як хвороба Альцгеймера та Паркінсона. Під час старіння мозку найсуттєвіших змін зазнають гіпокамп як один із центрів формування емоцій і пам’яті та префронтальна кора – частина мозку, що відповідає за самоідентифікацію, соціальну поведінку й когнітивні функції. ...

01.06.2023 Терапія та сімейна медицина Третина пацієнтів із цукровим діабетом 2 типу можуть мати приховані серцево-судинні захворювання

До цього висновку дійшла Американська кардіологічна асоціація. Згідно з її дослідженням, одна третина таких пацієнтів у США мають підвищені рівні біомаркерів, що вказують на безсимптомні патології. Помірні підвищення цих молекул можуть свідчити про анатомо-фізіологічні зміни у серці і, як наслідок, більший ризик ішемічної хвороби, серцевої недостатності та інсультів....