Про спрощення провадження господарської діяльності в умовах воєнного стану

01.04.2022

19 березня набрала чинності постанова КМУ №314, яка передбачає в період дії воєнного стану спрощене ведення господарської діяльності зокрема з:

  • медичної практики;
  • оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами;
  • імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів);
  • виробництва лікарських засобів (для суб’єктів господарювання, які мають чинну ліцензію на виробництво лікарських засобів).

Така діяльність може провадитися БЕЗ отримання відповідних ліцензій/дозволів. Єдиною вимогою є подання декларації до Міністерства економіки України.

Протягом одного місяця після припинення чи скасування воєнного стану суб’єкти господарювання, які набули право на провадження господарської діяльності на підставі декларації, зобов’язані звернутися за отриманням ліцензії чи дозволу до відповідного державного органу.

Водночас постанова №314 затверджує перелік видів господарської діяльності, які не можуть провадитися на підставі подання декларації в умовах воєнного стану. Строки дії чинних строкових ліцензій та документів дозвільного характеру на провадження цих видів діяльності автоматично подовжені на період воєнного стану.

Джерело: Деякі питання забезпечення провадження господарської діяльності в умовах воєнного стану | Кабінет Міністрів України (kmu.gov.ua)

 

НОВИНИ ЗА ТЕМОЮ Терапія та сімейна медицина

Виготовлення штучних очних яблук за допомогою 3D-друку 01.03.2024 Терапія та сімейна медицина Виготовлення штучних очних яблук за допомогою 3D-друку

Команда біомедичних та офтальмологічних дослідників із кількох європейських установ, працюючи з фахівцями із комп’ютерної графіки, розробила техніку 3D-друку штучних очних яблук, яка є швидшою, точнішою та дешевшою, ніж традиційні методи виготовлення протезів. Їхня наукова робота опублікована в журналі Nature Communications. Деякі люди втрачають око через хворобу або травму, що залишає порожню очну ямку. Окрім втрати зору на одне око, таким пацієнтам доводиться вирішувати естетичну проблему: носити пов’язку на оці або вставляти штучне око....

01.03.2024 Терапія та сімейна медицина Щоденник медичних подій 4- 10 березня

...

28.02.2024 Кардіологія Терапія та сімейна медицина Дослідження серцево-судинних захворювань кидають виклик міжнародним рекомендаціям щодо застосування аспірину

Дослідники серцевих захворювань визначили групу пацієнтів, для яких міжнародні рекомендації щодо використання аспірину для здоров’я серця можуть не застосовуватися. У дослідженні, опублікованому в журналі Circulation, результати огляду даних трьох клінічних випробувань ставлять під сумнів сучасну практику використання препарату для первинної профілактики серцевих захворювань або інсульту. Науковці вивчали результати клінічних випробувань за участю понад 47 000 пацієнтів із 10 країн, включно зі США, Великобританією та Австралією, які були опубліковані у 2018 році....