Шукаємо лікарні для україно-швейцарської програми партнерства

10.05.2022

Українські лікарні стоять на передовій порятунку здоров’я та життів у цій війни. В умовах постійних атак вони продовжують працювати та надавати допомогу всім, хто її потребує.

Цей професійний героїзм не залишив байдужим міжнародну спільноту у сфері охорони здоров'я. Так, швейцарські лікарні в Базелі та Цолликерберг висловили готовність підтримувати українські медичні заклади в рамках партнерства.

Наразі партнерська програма передбачає надання швейцарцями гуманітарної допомоги українським лікарням. Медзаклади в Україні складають перелік необхідного, передають його швейцарській стороні, а ті, в свою чергу, організовують збір й транспортування запитуваних ліків, медичних засобів та обладнання.

Водночас швейцарські лікарні зацікавлені у довгостроковому партнерстві з українськими лікарнями. Тож планується доповнити гуманітарну роботу ще і поглибленою співпрацею між медзакладами обох країн. Зокрема, в сфері телемедицини, експертних консультацій, медичної освіти тощо. При цьому українські лікарні мають можливість самостійно визначати фокус партнерських відносин.

Програма найближчим часом буде розширена участю швейцарських лікарень - членів об’єднання Hospitals H+.

Якщо ваша лікарня хоче взяти участь у програмі партнерства, будь ласка, звертайтесь до lita@gobix.ch або jeyla@gobix.ch.

 

 

НОВИНИ ЗА ТЕМОЮ Терапія та сімейна медицина

Що ховається у нашому тілі? Дослідники вивчають ризики для здоров’я від мікропластику 25.03.2024 Кардіологія Терапія та сімейна медицина Що ховається у нашому тілі? Дослідники вивчають ризики для здоров’я від мікропластику

Подібно до природних елементів, таких як залізо та мідь, люди можуть ковтати, поглинати або навіть вдихати мікро- та нанопластики. Знакове дослідження, нещодавно опубліковане в журналі The Conversation, пов’язує мікропластик і нанопластик, знайдені у бляшках кровоносних судин людини, з потенційним підвищеним ризиком серцевого нападу, інсульту або смерті. Виробництво пластику постійно зростає, і очікується, що ця тенденція збережеться до 2050 року. Пластмаси можуть забруднювати довкілля через океанські течії, атмосферні вітри та інші земні явища, що спричиняє їх поширення. Після потрапляння у природу пластик чутливий до деградації, що призводить до утворення мікропластику (частинки розміром менше 5 мм) і нанопластику (частинки розміром менше 1000 нм). Обидва типи частинок викликають ряд токсикологічних ефектів....

22.03.2024 Терапія та сімейна медицина Щоденник медичних подій 25- 31 березня

...

21.03.2024 Терапія та сімейна медицина Високоадгезивний і міцний клей усуває численні обмеження за втручань на черепі

Тверда мозкова оболонка – один із трьох менінгеальних шарів, представлений фіброзною тканиною, яка огортає як «мішок» головний, спинний мозок та спинномозкову рідину. Разом мозкові оболонки функціонують як амортизатори, захищаючи від травм, насичують нервову систему поживними речовинами, видаляють кінцеві метаболіти. Тверда мозкова оболонка також є критичним біологічним бар’єром, який містить спинномозкову рідину, що оточує всі тканини ЦНС. Спонтанне ушкодження, травма та певні хірургічні процедури можуть спричинити витік ліквору, що може загрожувати життю пацієнтів, призводячи до неврологічних дисфункцій, та перешкоджати швидкому одужанню. ...