25 листопада, 2022
Європейський вектор: шлях до якості й досконалості української онкологічної галузі
Академіки Олександр Копиленко і Василь Чехун зустрілися з Віцепрем’єр-міністром з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольгою Стефанішиною
В Україні злоякісні новоутворення спричиняють 13,4% усіх випадків смерті та 25% інвалідизації населення. У зв’язку зі смертністю від раку, українське населення щороку втрачає понад 270 тисяч людино-років життя у працездатному віці. Наслідки онкологічних захворювань виходять далеко за межі медичної проблеми і негативно впливають на соціальний та економічний розвиток країни. Євроінтеграційні процеси потребуватимуть, зокрема, вдосконалення української системи охорони здоров’я задля досягнення європейських стандартів забезпечення рівного доступу громадян до високоякісної медичної допомоги, адже якість і тривалість життя людини є основним критерієм європейських стандартів.
Про це йшлося на зустрічі члена Президії НАН України, Голови Національної комісії з радіаційного захисту населення України, народного депутата України академіка Олександра Копиленка й голови Наукової ради з проблем «Злоякісні новоутворення» НАН України, радника дирекції Інституту експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є. Кавецького НАН України академіка Василя Чехуна з Віцепрем’єр-міністром з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольгою Стефанішиною.
Академік Василь Чехун, зокрема, проаналізував європейський досвід протиракової боротьби, його адаптацію до сучасних українських реалій та звернення президента Європейської організації інститутів раку (ОЕСІ) Тьєрі Філіпа щодо спільних зусиль на шляху увідповіднення онкологічної галузі України європейським нормам і стандартам.
Учасники зустрічі підтвердили необхідність поглиблення міжвідомчої координації та активізації спільних зусиль задля реалізації плану України на шляху вступу до ЄС.
За інформацією Інституту експериментальної патології,
онкології і радіобіології ім. Р.Є. Кавецького НАН України