Виготовлення штучних очних яблук за допомогою 3D-друку

01.03.2024

Команда біомедичних та офтальмологічних дослідників із кількох європейських установ, працюючи з фахівцями із комп’ютерної графіки, розробила техніку 3D-друку штучних очних яблук, яка є швидшою, точнішою та дешевшою, ніж традиційні методи виготовлення протезів. Їхня наукова робота опублікована в журналі Nature Communications. Деякі люди втрачають око через хворобу або травму, що залишає порожню очну ямку. Окрім втрати зору на одне око, таким пацієнтам доводиться вирішувати естетичну проблему: носити пов’язку на оці або вставляти штучне око.

Виготовлення штучного ока включає формування певної кількості поліметилметакрилату під індивідуальну форму очного яблука. Після цього протез фарбують і полірують. Процес триває приблизно вісім годин і може бути дорогим. Неправильне штучне око може викликати дискомфорт або спотворити зовнішність людини. У новій спробі дослідницька група застосувала 3D-друк до процесу, зробивши його набагато швидшим, дешевшим і легшим. Порівнюючи з нинішнім ручним процесом, новий підхід вимагає в п’ять разів менше праці окуліста.

Робота включала спочатку пошук матеріалу для використання в якості підкладки для принтера; дослідники обрали подібний до поліметилметакрилату. Потім використали оптичну когерентну томографію для сканування порожньої очниці. Після цього ввели результати в програму, яка використовувала комп’ютерне моделювання для більш точного представлення як очниці, так і того, як нове очне яблуко буде взаємодіяти з повіками пацієнта. Останнім етапом був друк штучного ока. Після цього протез відполірували, промили в ультразвуковій ванні та перевірили, щоби переконатися, що він не є токсичним для пацієнта.

Поки що команда вчених створила 10 пробних штучних очних яблук для 10 пацієнтів. Вісім із них повідомили про успішний вигляд і відчуття, а двоє зазначили, що очні яблука не зовсім добре підійшли. Потрібна додаткова робота, але науковці впевнені, що вони знайшли кращий спосіб виробництва штучних очних яблук.

Джерело: https://www.nature.com/articles/s41467-024-45345-5

НОВИНИ ЗА ТЕМОЮ Терапія та сімейна медицина

05.04.2024 Терапія та сімейна медицина Ендокринологія Нервова стимуляція при апное сну виявилася менш ефективною для людей із високим ІМТ

Лікування синдрому обструктивного апное сну (СОАС) за допомогою нервової стимуляції, яке спочатку було схвалено лише для людей з індексом маси тіла (ІМТ) у здоровому діапазоні, нещодавно було поширено на пацієнтів з ІМТ до 40, діапазоном, який зазвичай описується як важке ожиріння. Здоровими вважаються особи із показником ІМТ від 18,5 до 24,9. Розширені критерії прийнятності для лікування надають більшій кількості пацієнтів з апное уві сні доступ до дедалі популярнішої терапії, відомої як стимуляція під’язикового нерва. Однак нове дослідження Медичної школи Вашингтонського університету в Сент-Луїсі вказує на те, що ймовірність успішного лікування нервовою стимуляцією значно падає, коли вага пацієнта перевищує нормальний діапазон....

05.04.2024 Терапія та сімейна медицина Щоденник медичних подій 8-14 квітня

...