Перше в історії лікування гіперкаліємії за допомогою кристалів

29.03.2024

Учені з Музею природознавства округу Лос-Анджелеса і фармацевтична фірма AstraZeneca опублікували революційне відкриття – перше в історії лікування гіперкаліємії на основі мінералів. У їхній роботі описано, як кристали циркону використовувалися у якості нового підходу до лікування гіперкаліємії, стану, на який страждають приблизно 350 мільйонів людей у світі. Гіперкаліємія – підвищення концентрації калію в крові вище 5,0 мг-екв/л. Значна гіперкаліємія вимагає невідкладної допомоги, оскільки призводить до порушення серцевого ритму. Цей стан часто спостерігається у осіб із патологією нирок.

У хворих, які страждають від гіперкаліємії, біологічні процеси, що регулюють концентрацію калію в крові, не працюють належним чином, тому пацієнтам постійно доводиться контролювати свій стан за допомогою дієтичних обмежень і медичних препаратів, використання яких може призводити до розвитку небажаних наслідків. Нове лікування дозволяє пацієнтам вимивати надлишок калію з використанням іонного переносу. Кристали знаходять калій, поглинають його, а потім надлишок фільтрується з організму через нирки.

Циркон – мінерал, що складається з рідкісного тугоплавкого металу цирконію, кремнію і кисню. Дослідники використали кристалічну структуру кубічного цирконієвого силікату, аби розробити спосіб лікування без шкідливої біологічної взаємодії та пов’язаних із цим негативних побічних ефектів. Клінічні випробування показали, що кубічний силікат цирконію нормалізує K + у крові всього за кілька годин.

Учені зазначають, що природа вже створила неймовірні інструменти для лікування хвороб, і ми тільки зараз починаємо використовувати ці можливості. Матеріали кубічного силікатного цирконію, використані в цьому дослідженні, можна вважати частиною сімейства пористих гетеросилікатів, групи, яка нагадує природні мікропористі мінерали. Іонообмін у таких мікропористих матеріалах є важливим для промислового та екологічного застосування, використовується, зокрема, при очищенні води, виділенні газів, каталізі та секвестрації важких катіонів із водних розчинів.

Джерело: https://journals.plos.org/plosone/article?id=10.1371/journal.pone.0298661

НОВИНИ ЗА ТЕМОЮ Терапія та сімейна медицина

05.04.2024 Терапія та сімейна медицина Ендокринологія Нервова стимуляція при апное сну виявилася менш ефективною для людей із високим ІМТ

Лікування синдрому обструктивного апное сну (СОАС) за допомогою нервової стимуляції, яке спочатку було схвалено лише для людей з індексом маси тіла (ІМТ) у здоровому діапазоні, нещодавно було поширено на пацієнтів з ІМТ до 40, діапазоном, який зазвичай описується як важке ожиріння. Здоровими вважаються особи із показником ІМТ від 18,5 до 24,9. Розширені критерії прийнятності для лікування надають більшій кількості пацієнтів з апное уві сні доступ до дедалі популярнішої терапії, відомої як стимуляція під’язикового нерва. Однак нове дослідження Медичної школи Вашингтонського університету в Сент-Луїсі вказує на те, що ймовірність успішного лікування нервовою стимуляцією значно падає, коли вага пацієнта перевищує нормальний діапазон....

05.04.2024 Терапія та сімейна медицина Щоденник медичних подій 8-14 квітня

...