15 лютого, 2024
Гепотидацин для лікування інфекції сечових шляхів показує хороші результати, порівнюючи з нітрофурантоїном
Команда медичних дослідників, пов’язаних із британською багатонаціональною фармацевтичною та біотехнологічною компанією GlaxoSmithKline (GSK), виявила, що новий антибіотик, розроблений для лікування інфекцій сечовивідних шляхів, показує хороші результати, порівнюючи з нітрофурантоїном, у двох клінічних випробуваннях. У своїй статті, опублікованій у журналі The Lancet, група вчених описує результати ІІІ фази двох клінічних досліджень, проведених для перевірки ефективності та безпеки препарату гепотидацин.
Інфекції сечовивідних шляхів – найпоширеніші бактеріальні інфекції у людей у всьому світі, саме тому вони є мішенню антибактеріальної терапії. Попередні дослідження показали, що жінки набагато частіше страждають на ці інфекції, і що у понад половини жінок у всьому світі за життя спостерігався хоча б один епізод інфекції сечовивідних шляхів. Проте бактерії стають стійкими, і вчені шукають нові ліки для безпечного лікування таких пацієнтів. У рамках нової роботи команда GSK розробила препарат під назвою гепотидацин, який на сьогодні виявився ефективним у лікуванні пацієнтів із невеликою кількістю негативних побічних ефектів. На останньому етапі розроблення науковці провели ІІІ фазу одразу двох клінічних досліджень свого нового препарату, готуючись до його комерційного використання.
Два клінічних випробування отримали назву EAGLE-2 і EAGLE-3. У EAGLE-2 наголошено на тому, щоби дізнатися більше про відмінності в ефективності та безпеці залежно від віку, а в EAGLE-3 – на расових відмінностях у лікуванні препаратом. Дослідники виявили, що гепотидацин добре переносився жінками будь-якого віку та раси, найпоширенішим негативним побічним ефектом була легка діарея. Гепотидацин не поступався за ефективністю нітрофурантоїну в обох дослідженнях і навіть зарекомендував себе краще в EAGLE-3. Цей препарат також був ефективним проти поширених резистентних уропатогенів, таких як P. mirabilis, E. coli та E. faecalis. Науковці дійшли висновку, що гепотидацин є потенційним новим пероральним засобом лікування неускладнених інфекцій сечовивідних шляхів у жінок.
Джерело: https://www.thelancet.com/journals/lancet/article/PIIS0140-6736(23)02196-7/abstract