8 листопада, 2024
Добавки вітаміну D під час вагітності зміцнюють кістки дітей, показує сканування щільності кісток
Відповідно до нового дослідження, проведеного Університетом Саутгемптона та Університетською лікарнею Саутгемптона у Великій Британії, діти, матері яких приймали додаткову кількість вітаміну D під час вагітності, мають міцніші, ніж в однолітків, кістки у віці семи років. Сканування щільності кісткової тканини показало, що в таких дітей кістки містять більше кальцію та інших мінералів, що робить їх міцнішими і зменшує ризики переломів.
У 2009 році вчені розпочали дослідження MAVIDOS, у якому взяли участь понад 1000 жінок із Саутгемптона, Оксфорда та Шеффілда. Під час вагітності жінок випадковим чином розподілили на дві групи: перша група приймала додатково 1000 МО вітаміну D на день, а друга – таблетку плацебо щодня. За підрахунками, середня доза вітаміну, що отримувала друга група щоденно, становила приблизно 400 МО. Попередні наукові розвідки оцінювали здоров’я кісток дітей у віці чотирьох років, і результати показали, що кісткова маса була більшою в дітей, народжених від матерів, які отримували добавки вітаміну D під час вагітності, порівнюючи з тими, хто цього не робив.
Під час останнього дослідження з’ясували, чи зберігався позитивний вплив добавок на здоров’я кісток. Команда спостерігала за 454 дітьми віком від шести до семи років, які народилися під час дослідження MAVIDOS. Результати підтвердили, що благотворний вплив на кістки дітей був подібним у віці чотирьох і шести-семи років. До головних функцій кальциферолу належать регуляція фосфорно-кальцієвого обміну, вплив на проліферацію і диференціацію всіх клітин організму, а також участь у більшості клітинних процесів.
Дослідження MAVIDOS допомогло вченим із Саутгемптона у 2018 році зрозуміти, що добавки вітаміну D призвели до змін активності генів, які є частиною його шляху. У 2022 році вони виявили, що приймання добавок під час вагітності суттєво знизило ймовірність розвитку атопічної екземи в дітей віком до року. Окрім цього, учені помітили, що вагітні жінки, які отримували додатковий вітамін D, частіше народжували природним шляхом.
Джерело: https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0002916524007469?via%3Dihub