Головна Новини Алергологія та імунологія Стартувала Всеукраїнська освітньо-інформаційна кампанія «ВІЛ – невидимий, пройди тест – врятуй життя!»

30 листопада, 2017

Стартувала Всеукраїнська освітньо-інформаційна кампанія «ВІЛ – невидимий, пройди тест – врятуй життя!»

Стартувала Всеукраїнська освітньо-інформаційна кампанія «ВІЛ – невидимий, пройди тест – врятуй життя!»
  • Кожен другий ВІЛ-позитивний українець не знає про свій статус, тобто 50%. В Європі лише близько 20% не знають про свій статус. 
  • Наразі в Україні зареєстровано найвищий рівень розповсюдження ВІЛ у Європі – за оціночними даними, 238 тисяч людей з ВІЛ усіх вікових категорій на початок 2017 року.

Благодійна організація «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» та Альянс громадського здоров’я об’єдналися задля єдиної мети – зняти негласне табу з теми ВІЛ/СНІДу, збільшити обізнаність про різні можливості тестування на ВІЛ та стимулювати людей пройти тестування у будь-який зручний для них спосіб:

  • В офіційних точках тестування. За допомогою сайту HIVtest.com.ua можна знайти найближчу точку тестування по геолокації.
  • Самостійно за допомогою швидкого тесту на ВІЛ. На сайті Selftest.org.ua детально пояснюється, як пройти самотестування за 15 хвилин.
  • За допомогою онлайн-тесту на сайті HIVtest.com.ua або мобільного додатку HIV test, який виявить ризики інфікування й порадить пройти реальне тестування на ВІЛ у разі необхідності.

«Україна має реальний шанс зупинити епідемію. Вперше ми існуємо в умовах, коли пацієнтам з ВІЛ доступне безкоштовне сучасне лікування, яке дозволяє жити повноцінним життям. Головний виклик сьогодні – обізнаність населення щодо свого статусу, – повідомив Дмитро Шерембей, Голова БО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ».

– Важливо, щоб люди усвідомили: ігнорувати ВІЛ – смертельно небезпечно. Чим раніше виявиш захворювання, тим швидше почнеш терапію, а це запорука збереження здоров’я та життя. Ми спеціально розробили мобільний додаток HIV test, який дозволить кожному оцінити ризики інфікування у анонімний спосіб та дізнатися, де і як можна зробити аналіз на ВІЛ».

«Основне завдання сьогодні – привернути увагу людей до необхідності своєчасного та регулярного тестування на ВІЛ. Це – просто, як ніколи раніше, – стверджує Андрій Клепіков, виконавчий директор Альянсу громадського здоров’я. – Пройти тестування можна абсолютно анонімно як в закладах охорони здоров’я, так і самостійно – швидкі тести для самотестування на ВІЛ стають все більш популярні та доступні».

У 2016 році Всесвітня Організація Охорони Здоров’я рекомендувала самотестування як один з ефективних методів доступу до тестування на ВІЛ, особливо серед груп ризику та молоді. На сайті Selftest.org.ua можна ознайомитися з основними кроками самотестування, дізнатися, де знайти тест-систему та що робити в разі позитивного результату.

З 15 листопада розпочалася всеукраїнська соціальна інформаційна кампанія «ВІЛ – невидимий, пройди тест – врятуй життя!» у вигляді тізерної соціальної реклами на зовнішніх носіях у найбільших містах України та у мережі Інтернет.

Спеціально для кампанії було розроблено яскраві та неординарні візуальні рішення, покликані привернути увагу населення шляхом створення інтересу до теми та подальшого розкриття ідеї у плізерній частині кампанії.

Тізерна частина кампанії: (15-30 листопада):

 

Плізерна частина кампанії (1- 31 грудня):

Основна кампанія триватиме з 1 по 31 грудня й передбачає відеолекції та флешмоби для молоді за участю відомих осіб, просування в інтернеті та соціальних мережах, а також можливість пройти безкоштовний анонімний тест у пересувних авто-лабораторіях у Києві, Одесі, Харкові, Львові, Дніпрі, Запоріжжі.

 

Про Всеукраїнську мережу ЛЖВ:

БО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» — найбільша пацієнтська організація в Україні. Мета організації – 100% доступ до лікування для кожного пацієнта в Україні. Ми прагнемо покращення якості життя ВІЛ-позитивних людей, всіляко сприяємо реалізації прав та обов’язків громадян, які живуть з ВІЛ. Разом з нашими партнерами ми активно працюємо, щоб зупинити епідемію ВІЛ/СНІДу, а також гепатиту та туберкульозу в Україні. Детальніше на сайті: http://network.org.ua/ або на сторінці Фейсбук https://www.facebook.com/All.Ukrainian.Network.of.PLWH

Про Альянс громадського здоров’я:

Альянс громадського здоров’я — провідна професійна організація, яка веде боротьбу з епідемією ВІЛ/СНІД в Україні шляхом реалізації профілактичних програм та надання якісної технічої підтримки у співпраці з Міністерством охорони здоров‘я, іншими державними органами та громадськими організаціями. Детальніше на сайті: http://www.aph.org.ua або на сторінці Фейсбук: https://www.facebook.com/AlliancePublicHealth/