Головна Новини Алергологія та імунологія Бразильські вчені розробили хліб, який може допомогти запобігти астмі

20 червня, 2024

Бразильські вчені розробили хліб, який може допомогти запобігти астмі

Бразильські вчені розробили хліб, який може допомогти запобігти астмі

Бразильські дослідники розробили хліб, який потенційно може запобігти астмі, респіраторному розладу, що є причиною приблизно 350 000 госпіталізацій на рік у SUS (Sistema Único de Saúde), національній мережі охорони здоров’я. Формула, заявка на патент якої була подана в Бразилії, описана у статті в журналі Current Developments in Nutrition. Хліб містить Saccharomyces cerevisiae UFMG A-905, штам пивних дріжджів із пробіотичними властивостями, який, як було показано, послаблює симптоми астми в мишей. Зараз дослідники планують подальші випробування за участю добровольців.

Пацієнти з астмою можуть отримати користь від прийому пробіотиків завдяки зв’язку із кишковою мікробіотою. Ці корисні бактерії, як правило, вводять у раціон або отримують із кисломолочними продуктами. У новому дослідженні працівники Університету Сан-Паулу вперше додали S. cerevisiae до хліба природного бродіння. Щоб оцінити потенціал винаходу, науковці протестували та порівняли три види хліба. Перший був ферментований за допомогою комерційних дріжджів, другий – S. cerevisiae UFMG A-905, а третій – S. cerevisiae UFMG A-905 та збагачений мікрокапсулами, що містять живі культури S. cerevisiae UFMG A-905. Інкапсульовані живі дріжджі додали, аби підвищити життєздатність і активність пробіотиків після запікання.

Мишей з астмою годували різними видами хліба протягом 27 днів. Наприкінці експерименту тварини, яких годували хлібом із бактеріями, показали менше запалення дихальних шляхів і нижчі рівні біомаркерів астми (інтерлейкіни 5 і 13, або IL5 і IL13, які є білками, що виділяються імунною системою). У мишей, яких годували хлібом, що містить мікрокапсульовані дріжджі, також були знижені гіперчутливість дихальних шляхів і рівень IL17A, ще одного біомаркера. Зараз учені створюють протоколи для клінічних випробувань для спостереження за дією дріжджів на людей.

Джерело: https://cdn.nutrition.org/article/S2475-2991(24)00076-3/fulltext