24 травня, 2019
АГ у дітей: що нового?
Результати попереднього порівняння американських рекомендацій щодо АГ 2017 року показали, що відповідно до нових критеріїв кількість дітей із підвищеним АТ значно збільшиться. Науковці зазначають, що тепер більше дітей буде віднесено до групи більш високого ризику розвитку ССЗ у дорослому віці.
Проаналізувавши дані майже 4 тис. дорослих, у яких в дитинстві було зареєстровано підвищення АТ, дослідники дійшли висновку, що нові рекомендації дозволили б краще ідентифікувати дітей, які в дорослому віці матимуть АГ, гіпертрофію ЛШ і МС.
Діти з АГ також можуть мати підвищений ризик раптових кардіоваскулярних подій. На відміну від дорослих, у яких є певні порогові значення АТ для діагностики АГ, обмеження щодо високого АТ у дітей залежать від їх віку, статі.
Попередні рекомендації були укладені на основі даних всіх дітей, у тому числі з надмірною вагою й ожирінням, що призвело до більш високих нормальних рівнів АТ, ніж у нових таблицях, які виключають інформацію про дітей з надмірною вагою і ожирінням. Зі слів дослідників, відповідно до нових рекомендацій, кількість дітей зі встановленим діагнозом АГ зросте на 8%.
Результати для нового аналізу були отримані в період з 1973 по 2016 рік у 9 перехресних обстеженнях дітей віком від 3 до 18 років. Порівнявши результати використання старих і нових рекомендацій у цій популяції, науковці виявили, що оновлені критерії охопили б набагато більше дітей, у яких у кінцевому підсумку розвинеться гіпертрофія ЛШ; а також виявили б більше дітей, у яких у зрілому віці виникне МС та АГ.
Це доводить, що в дітей, класифікованих як гіпертоніки відповідно до нових рекомендацій, дійсно більше серцево-судинних ФР. Своєю чергою, це дозволяє краще ідентифікувати тих, хто схильний до розвитку ускладнень у довгостроковій перспективі.
Отримані результати мають допомогти лікарям спонукати батьків до зміни способу життя дитини, залучення її до активного фізичного навантаження, а також до постійного моніторингу за дітьми з групи підвищеного ризику.
Список літератури знаходиться в редакції сайту.
http://www.webcardio.org
Медична газета «Здоров’я України 21 сторіччя» № 8 (453), квітень 2019 р