Головна Новини Кардіологія та кардіохірургія Гіпотермія не покращує прогноз при зупинці серця поза лікарнею

22 жовтня, 2021

Гіпотермія не покращує прогноз при зупинці серця поза лікарнею

Гіпотермія не покращує прогноз при зупинці серця поза лікарнею

Дослідники під керівництвом Мішеля Ле Мея, доктора медицини з Інституту серця Університету Оттави (Канада), зазначають, що результати дослідження CAPITAL CHILL не підтверджують використання помірної терапевтичної гіпотермії (31 °C) для поліпшення неврологічних результатів у пацієнтів, які пережили кому після зупинки серця поза лікарнею.

Результати CAPITAL CHILL були вперше представлені на наукових сесіях Американського коледжу кардіології (ACC) у травні 2021 р., а 19 жовтня їх було опубліковано в журналі Американської медичної асоціації (JAMA).

Люди, які пережили кому після зупинки серця, мають високий рівень важких черепно-мозкових травм і смерті. Сучасні керівництва рекомендують цільове управління температурою від 32 °C до 36 °C протягом 24 годин після зупинки серця. Однак невеликі дослідження показали потенційну користь суттєвішого зниження температури тіла.

У дослідженні CAPITAL CHILL за участю 367 пацієнтів, які перебували в комі при надходженні до стаціонару та вижили після зупинки серця поза лікарнею, цільова температура тіла 31 °C не призводила до значного зниження смертності або несприятливого неврологічного результату через 180 днів у порівнянні з цільовою температурою 34 °C.

На думку вчених, дослідження CAPITAL CHILL розширює спектр управління цільовою температурою, оскільки не виявило жодних переваг від подальшого зниження температури тіла до 31 °C.

Водночас автори попереджають, що у більшості пацієнтів у дослідженні була зупинка серця, вторинна по відношенню до первинної кардіальної етіології, через що отримані дані не можуть бути застосовані до зупинки серця будь-якої етіології.

Джерела: https://www.medscape.com/viewarticle/961191?src  

https://jamanetwork.com/journals/jama/article-abstract/2785263