Головна Новини Кардіологія та кардіохірургія Персоналізована кардіологічна реабілітація збільшує виживання при серцевій недостатності зі зниженою фракцією викиду

24 грудня, 2021

Персоналізована кардіологічна реабілітація збільшує виживання при серцевій недостатності зі зниженою фракцією викиду

Персоналізована кардіологічна реабілітація збільшує виживання при серцевій недостатності зі зниженою фракцією викиду

Серцева недостатність є однією із глобальних пандемій, від якої страждають щонайменше 26 млн осіб у всьому світі, та поширеність якої зростає. Виживання при цій патології залишається гіршим, ніж при раку простати, кишечника та грудей.

Попередні дослідження показали, що мультимодальні багатопрофільні програми кардіологічної реабілітації безпечні та покращують переносимість фізичних навантажень і якість життя, але не продемонстрували значного та послідовного зниження смертності.

У нове обсерваційне дослідження було включено 470 пацієнтів із серцевою недостатністю зі зниженою фракцією викиду (< 50 %), які отримували лікування від епізоду симптоматичної серцевої недостатності у будь-якій лікарні в межах місцевого округу охорони здоров’я Південно-Західного Сіднею (Австралія).

Міждисциплінарне втручання, проведене медсестрою-фахівцем із серцевої недостатності, включало: регулярні відвідування вдома, зокрема, фізикальне обстеження, оцінку рідинного статусу та огляд ліків; послідовне навчання дотримання режиму прийому ліків, управління побічними ефектами; дієтичні консультації та навчання, включаючи відвідування дієтолога вдома; запропоновані фізичні вправи, що виконуються під наглядом та адаптовані до індивідуальних потреб пацієнта.

Дослідники вивчили смертність від усіх причин, частоту оптимальної медикаментозної терапії, випадки госпіталізації з приводу серцевої недостатності та загальну тривалість перебування у лікарні.

Загалом участь у персоналізованій багатопрофільній програмі допомоги при серцевій недостатності вдома була пов’язана зі значним зниженням смертності від усіх причин за середнього терміну спостереження 2,6 року.

Водночас дослідження мало обмеження: при включенні була відсутня рандомізація, і воно було ретроспективним.

Джерело: https://www.medscape.com/viewarticle/965327?src