Головна Новини Кардіологія та кардіохірургія Можливість робота на магнітному керуванні рухатися артеріями – нова перспектива для лікування пацієнтів з інсультом

16 лютого, 2024

Можливість робота на магнітному керуванні рухатися артеріями – нова перспектива для лікування пацієнтів з інсультом

Можливість робота на магнітному керуванні рухатися артеріями – нова перспектива для лікування пацієнтів з інсультом

Команда робототехніків із Multi-Scale Robotics Lab, Федеральна вища технічна школа Цюриха, яка співпрацює з різними лікарнями у Швейцарії, створила робота з магнітним приводом, який може бути використаний для лікування людей після інсульту. Їх стаття опублікована в журналі Science Robotics.

При ішемічних інсультах наявна обструкція (як правило, згусток крові або бляшка), що закупорює крихітні судини мозку. Результатом є перешкоджання кровопостачання мозку, яке вбиває його клітини. Лікування інсультів залежить від часу – чим довше усувають блокаду, тим більше ушкодження мозку. Сучасні методи лікування включають препарати, які можуть розчинити структуру, що спричинила закупорку, та механічне видалення тромбу з використанням провідника, який вставляють у стегнову артерію та просувають, доки його кінчик не досягне закупорки. Обидві терапії потребують часу, а це означає, що клітини мозку гинуть, чекаючи, поки до них потрапить кров. У своїй новій спробі дослідницька група розробила підхід, який дозволяє набагато швидше реагувати на блокаду.

Залучена команда створила гвинтоподібного робота маленького розміру, щоб він помістився у крихітні кровоносні судини. Застосування зовнішнього магніту змушує робота обертатися, рухаючись уперед. Робототехніки додали м’який наконечник у його передню частину, щоби запобігти пошкодженню судин. Учені вважають, що робота можна використовувати для швидкого переміщення кровоносними судинами до закупорки – адже доступ можна зробити набагато ближче до мозку. Досягнувши цілі, винахід знищує причину обструкції, дозволяючи крові знову циркулювати. Сьогодні команда вчених випробувала робота на силіконових моделях, людській плаценті та живій свині. Винахід працював достатньо добре, щоби продовжити тестування на людях найближчим часом.

Джерело: https://www.science.org/doi/10.1126/scirobotics.adh0298