Головна Новини Кардіологія та кардіохірургія Нова технологія може підвищити якість діагностики та лікування клапанних захворювань серця

29 березня, 2024

Нова технологія може підвищити якість діагностики та лікування клапанних захворювань серця

Нова технологія може підвищити якість діагностики та лікування клапанних захворювань серця

Приблизно 25 000 американців щороку помирають від захворювань клапанів серця, але дослідники з Rutgers Health (організація Ратґерського університету в Нью-Джерсі, США) та інших установ дійшли висновку, що нова технологія незабаром допоможе лікарям скоротити це число. Клапанна хвороба серця, стан, за якого будь-який із чотирьох клапанів серця пошкоджений, вражає 2,5 % усіх американців і 13 % американців старше 80 років. Діагностика клапанних вад серця пройшла тривалий шлях від використання звичайного стетоскопа до сучасних інструментальних технологій, які сприяють її покращенню.

Дослідження показують, що штучний інтелект може виявляти інфразвукові шуми серця на частотах, надто низьких для сприйняття  людським вухом. Крім того, електрокардіограми, які реєструють електричну активність серця, і переносні пристрої можуть надавати штучному інтелекту дані, необхідні для виявлення можливих випадків захворювань клапанів серця через коливання частоти серцевих скорочень, артеріального тиску, оксигенації крові та інших факторів. Лікарі зазначають, що такі пристрої можуть не тільки виявляти захворювання на ранній стадії, але й допомагати контролювати його прогресування після встановлення діагнозу.

Деякі з лікарів первинної ланки сьогодні мають достатнє обладнання та досвід для діагностики серцево-судинних захворювань. Нещодавні дослідження показали, що медичні працівники можуть використовувати комбінацію портативних ультразвукових пристроїв і штучного інтелекту. Така технологія може підвищити якість скринінгу клапанних захворювань серця для пацієнтів із високим ризиком.

Алгоритми штучного інтелекту можуть ще більше покращити діагностику, використовуючи дані ультразвуку та інших пристроїв візуалізації для створення цифрового двійника кожного пацієнта. Цей цифровий двійник може використовуватись для симуляції терапії та хірургічного втручання конкретної людини з метою підвищення точності у виборі реальних методів лікування кожного пацієнта.

Джерело: https://www.thelancet.com/journals/lancet/article/PIIS0140-6736(23)02754-X/abstract