Головна Новини Кардіологія та кардіохірургія Jewel – новий кардіовертер-дефібрилятор, що ефективно захищає пацієнтів від раптової зупинки серця

5 серпня, 2024

Jewel – новий кардіовертер-дефібрилятор, що ефективно захищає пацієнтів від раптової зупинки серця

Jewel – новий кардіовертер-дефібрилятор, що ефективно захищає пацієнтів від раптової зупинки серця

Jewel, новий водостійкий кардіовертер-дефібрилятор, безпечний і ефективний для пацієнтів із ризиком раптової зупинки серця, згідно з дослідженням, опублікованим в останньому випуску журналу Американського коледжу кардіології. Джон Хаммел, доктор медичних наук, з Університету штату Огайо в Колумбусі та його колеги оцінили безпеку і клінічну ефективність пристрою. Аналіз включав 290 пацієнтів із ризиком раптової зупинки серця через шлуночкову тахікардію або фібриляцію, які не були кандидатами на імплантований дефібрилятор або відмовилися від нього.

Кардіовертер-дефібрилятор є мініатюрною комп’ютерною системою, що контролює серцевий ритм. Зазвичай пристрій імплантують як електрокардіостимулятор, окрім того, є варіанти підшкірного використання або зовнішнього носіння у вигляді жилета. Традиційні пристрої для зовнішнього застосування можуть бути незручними, потребують частого обслуговування та не можуть використовуватися під час прийняття душу, що не лише заважає пацієнту, а і збільшує можливі ризики. Jewel створений на основі алгоритмів машинного навчання для кращого захисту від раптової зупинки серця.

Jewel складається з одного блоку моніторингу, 8-денного пластиру та блоку батареї. Блок моніторингу довговічний і може використовуватися протягом усього терміну призначення, на відміну від пластиру, який потрібно міняти раз на 8 днів. Прилад безперервно відстежує серцевий ритм пацієнта за допомогою електродів, розташованих на клейких накладках, і застосовує алгоритм машинного навчання для виявлення та лікування патологічної роботи серця.

Дослідники винайшли, що частота клінічно значущих побічних ефектів на шкіру склала 2,30 %. Повідомлень про смертельні випадки або серйозні побічні ефекти, пов’язані із пристроєм, не було. Середній час носіння склав 23,5 години на день. «Не було смертей пацієнтів або пропущених епізодів, які вимагали зовнішнього порятунку, а висока обізнаність пацієнтів уможливила значну кількість успішних випадків, які рятували життя», – зазначають автори.

Джерело: https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0735109724074916?via%3Dihub