Головна Новини Кардіологія та кардіохірургія Клопідогрель проти аспірину - який препарат ефективніший для антитромбоцитарної терапії?

17 грудня, 2024

Клопідогрель проти аспірину - який препарат ефективніший для антитромбоцитарної терапії?

Клопідогрель проти аспірину - який препарат ефективніший для антитромбоцитарної терапії?

Дослідники із 37 лікарень у Південній Кореї виявили, що пацієнти, які приймали клопідогрель після проведення ЧКВ (черезшкірне коронарне втручання), мали нижчий рівень як тромботичних подій, так і кровотеч, ніж ті, хто приймав аспірин. Переваги клопідогрелю залишалися постійними незалежно від високого ризику кровотечі або складності ЧКВ. Коронарне втручання, або ангіопластика, є методом лікування, під час якого проводять встановлення стента, щоб відкрити просвіт артерії, заблокований накопиченням бляшок, або усунути закупорку судин після серцевого нападу. Комплексне ЧКВ може передбачати імплантацію трьох і більше стентів. Пацієнти з високим ризиком кровотечі та ті, хто проходять складну процедуру ЧКВ, представляють групу населення з підвищеним ризиком як утворення тромбів, так і кровотеч.

Поточні настанови рекомендують оцінювати кровотік (ризик ішемії) і ризики кровотечі за антитромбоцитарної терапії пацієнтам після ЧКВ. Хоча аспірин традиційно є стандартним антиагрегантом, останні дослідження показують, що інгібітори P2Y12, такі як клопідогрель, можуть бути більш ефективними для довгострокової вторинної профілактики. У новому дослідженні, опублікованому в JAMA Cardiology, учені порівнювали віддалені результати застосування клопідогрелю та аспірину в різних пацієнтів. В аналізі взяли участь 3974 пацієнта. Учасників, у яких протягом 6-18 місяців після ЧКВ не було жодних тромботичних подій, рандомізували для приймання клопідогрелю (75 мг на день) або аспірину (100 мг на день).

Первинними кінцевими точками дослідження були складні тромботичні події (раптова серцева смерть, нефатальний інфаркт міокарда, ішемічний інсульт, повторна госпіталізація з гострим коронарним синдромом, тромбоз стента та випадки кровотеч). За висновками, клопідогрель суттєво зменшив ускладнені тромботичні події, порівнюючи з аспірином. Ризик кровотечі також був нижчим при застосуванні клопідогрелю, ніж аспірину, незалежно від індивідуальних ризиків кровотеч або складності ЧКВ. Таким чином, останні дослідження демонструють, що клопідогрель є ефективнішим і безпечнішим засобом, порівнюючи з аспірином, для тривалої вторинної профілактики в пацієнтів зі стабілізованим ЧКВ.

Джерело: https://jamanetwork.com/journals/jamacardiology/article-abstract/2826880