24 грудня, 2024
Команда американських кардіологів уперше в історії імплантувала шлуночковий допоміжний пристрій нового покоління
Лікарі Університетської лікарні Еморі (Атланта, штат Джорджія) провели першу в історії хірургічну імплантацію абсолютно нового типу серцевого насоса, призначеного для порятунку пацієнтів із серцевою недостатністю. «Захопливо бачити, що інновації все ще відбуваються», – ділиться досвідом Мані Данешманд, кардіоторакальний хірург, який очолює клінічні випробування. Новий пристрій, відомий як штучний шлуночок серця або шлуночковий допоміжний пристрій (ventricular assist device – VAD), випускається під назвою BrioVAD.
VAD – це механічні насоси, які хірургічним шляхом імплантують у грудну клітку, щоби допомогти серцю перекачувати кров. Такий пристрій може бути рятівним для пацієнтів із серцевою недостатністю, які не реагують на інші методи лікування, включно з медикаментами, іншими операційними підходами або кардіостимуляторами. Також VAD активно використовують для реципієнтів, які очікують на пересадку серця.
Традиційно штучні шлуночки були громіздкими, а операція зі встановлення пов’язана із серйозними ризиками, особливо приєднанням інфекції в місці, де кабель пристрою виходить із тіла. Пристрій імплантується всередину серця, але має блок керування та акумуляторну батарею, які кріплять поза тілом і підключають до VAD через невеликий отвір у шкірі.
Насос BrioVAD менший, ніж той, що зараз доступний для продажу, що робить його менш громіздким для імплантації та потенційно полегшує операцію з видалення пристрою, якщо пацієнту знадобиться трансплантація серця. Нова система має унікальну конструкцію, яка, за словами Данешманда, імітує природний ритм пульсу людини. VAD, які зараз доступні для лікарів, складаються з контролера та двох великих важких батарей. На відміну від класичних моделей, BrioVAD має менший контролер із резервною батареєю, отже, пацієнту потрібно підключити лише одну, легшу батарею.
На початку 2024 року Управління з контролю за якістю харчових продуктів і медикаментів США дозволило розпочати клінічні випробування, і Університет Еморі став першою організацією, яка брала участь у випробуваннях системи BrioVAD. У рамках клінічних випробувань різні медичні заклади по всій країні оцінюватимуть безпеку та ефективність BrioVAD. Учені порівнюють дію нового пристрою з іншими методами лікування серцевої недостатності на термінальній стадії на ринку. Дослідження залучатиме приблизно 750 пацієнтів упродовж 2-3 років, після яких буде точно відомо, чи BrioVAD стане основою лікування для хворих.
Джерело: https://briohealthsolutions.com/briovad/