Головна Новини Кардіологія та кардіохірургія Хірург Каліфорнійського університету вперше встановив безпровідний кардіостимулятор 13-річному пацієнту

30 грудня, 2024

Хірург Каліфорнійського університету вперше встановив безпровідний кардіостимулятор 13-річному пацієнту

Хірург Каліфорнійського університету вперше встановив безпровідний кардіостимулятор 13-річному пацієнту

Директор відділу дитячої електрофізіології Каліфорнійського університету в Девісі Ден Кортез встановив новий світовий рекорд: хірург першим імплантував двокамерний кардіостимулятор дитині. Звіт про цей клінічний випадок був опублікований у виданні Pacing and Clinical Electrophysiology (PACE). 13-річного пацієнта направили до педіатричної клініки Каліфорнійського університету в Девісі із приводу пресинкопе, відчуття запаморочення без фактичної непритомності, після того, як лікарі протягом багатьох років спостерігали за вродженою блокадою серця хлопчика.

          Кардіостимулятори зазвичай встановлюють маленьким пацієнтам із вродженою повною блокадою серця, рідкісним станом, який може призвести до раптової смерті та вражає приблизно 1 із 15 000 новонароджених. Вроджена повна блокада серця може виникнути внаслідок вади серця або генетичної схильності, окрім того, причиною патології також можуть бути певні материнські антитіла. Після того, як регулярні електрокардіограми та холтерівський моніторинг показали прогресивне зниження середньої частоти серцевих скорочень, Кортез поговорив із пацієнтом і його родиною про варіанти кардіостимулятора.

Двокамерні безпровідні кардіостимулятори допомагають регулювати серцевий ритм, стимулюючи верхню, передсердну, і нижню, шлуночкову, камери серця. Оскільки пацієнт хотів залишатися активним у спорті без обмежень, безконтактна кардіостимуляція була запропонована як варіант, і сім’я хлопчика погодилася. Двокамерний безпровідний кардіостимулятор AVEIR був імплантований через праву внутрішню яремну вену пацієнта (замість стегнової), щоб він міг безперешкодно рухатися та швидше повернутися до спорту. Ані під час, ані після процедури у хлопчика не було ускладнень. Через 3 місяці після втручання він зміг відновити фізичні навантаження та заняття спортом.

Кардіостимулятор AVEIR відрізняється від традиційних пристроїв частково тим, що він не має електродів або шнурів. Він також у 10 разів менший за традиційний кардіостимулятор. Цей пристрій почали імплантувати дорослим пацієнтам у США після дозволу від FDA у 2023 році. «Усі, включно з дітьми, тепер можуть користуватися перевагами кардіостимуляторів без електродів і без ускладнень, які виникають з електродами в довгостроковій перспективі», – ділиться досвідом Кортез. У 2023 році він став першим лікарем у світі, який імплантував дитині бездротовий кардіостимулятор. За 5 років до цього Кортез був першим хірургом у світі, який імплантував дитині однокамерний безпровідний кардіостимулятор Micra через внутрішню яремну вену.

Джерело: https://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1111/pace.15129