Головна Новини Кардіологія та кардіохірургія Довгострокові результати лікування аортальної регургітації за допомогою інноваційного клапана Trilogy

31 березня, 2025

Довгострокові результати лікування аортальної регургітації за допомогою інноваційного клапана Trilogy

Довгострокові результати лікування аортальної регургітації за допомогою інноваційного клапана Trilogy

Згідно з дослідженням, представленим на щорічній науковій сесії Американського коледжу кардіологів (ACC), пацієнти, які пройшли транскатетерну заміну аортального клапана (TAVR) із використанням біопротезу Trilogy, мали загальний рівень смертності лише 8,1 % за один рік, що значно нижче попередньо визначеної цілі у 25 %. На думку кардіохірургів, через кілька років Trilogy може стати «золотим стандартом» для пацієнтів із регургітацією, клапанною вадою серця, за якої цілісність аортального клапана порушується і призводить до неадекватного закриття його стулок, а також ретроградного потоку крові назад у лівий шлуночок.

Хоча TAVR є одним із найбільш ефективних і безпечних методів лікування стенозу аорти, типу захворювання, за якого клапан звужується, штучні клапани не допомагають пацієнтам з аортальною регургітацією. Trilogy є першим біопротезом, створеним спеціально для транскатетерної заміни аортального клапана в пацієнтів з аортальною регургітацією. Розроблений компанією JenaValve, Trilogy є одним із небагатьох пристроїв, схвалених у Європі та США для лікування аортальної недостатності без значного кальцинозу клапана, що робить його унікальним серед інших TAVR-пристроїв.

Клапан виготовлений із тканини, яка підтримується нітиноловим каркасом, що саморозширюється. Нітинол є сплавом титану й нікелю з високою корозійною та ерозійною стійкістю. Окрім цього, Trilogy має три спеціальні фіксатори, які допомагають точно встановити і надійно зафіксувати клапан. Нітиноловий стент утримує протез на місці, прикріплюючи його до власних стулок аортального клапана без значного стискання сусідніх тканин. Такий підхід знижує ризик паравальвулярної регургітації (витікання крові навколо клапана) та полегшує подальший доступ до коронарних артерій.

Дослідження під назвою ALIGN-AR охопило 500 пацієнтів у період із 2018 до 2024 року. Усі учасники мали помірну або важку аортальну регургітацію та пройшли TAVR із клапаном Trilogy. Основною кінцевою точкою випробування була смертність через один рік із заздалегідь визначеним порогом виживання 75 %, який вказує на те, що застосування клапана не поступається результатам, які можна було б очікувати за відсутності операції. Загальний рівень виживаності 91,9 % не лише досягнув кінцевої точки, а й продемонстрував набагато кращі результати.

Джерело: https://www.acc.org/About-ACC/Press-Releases/2025/03/30/14/06/New-Transcatheter-Valve-Safe-Effective