Головна Новини Патологія та лабораторна діагностика Як червоне світло впливає на рівень глюкози в крові та довгострокові наслідки для здоров’я

22 лютого, 2024

Як червоне світло впливає на рівень глюкози в крові та довгострокові наслідки для здоров’я

Як червоне світло впливає на рівень глюкози в крові та довгострокові наслідки для здоров’я

Дослідники виявили, що червоне світло із довжиною хвилі 670 нанометрів стимулює виробництво енергії в мітохондріях, що спричиняє збільшення споживання глюкози. Зокрема, це призвело до зниження рівня глюкози в крові на 27,7 % після її прийому та зменшило максимальний стрибок її рівня в крові на 7,5 %. Хоча дослідження проводилося на здорових людях, ця неінвазивна, нефармакологічна методика потенційно може вплинути на контроль діабету, оскільки може зменшити небажані коливання рівня глюкози в крові в організмі.

Мітохондрії забезпечують енергією життєво важливі клітинні процеси, використовуючи кисень і глюкозу для виробництва аденозинтрифосфату (АТФ). Попередні дослідження встановили, що довгохвильове світло приблизно 650–900 нм (від видимого до ближнього інфрачервоного діапазону) може збільшити мітохондріальне виробництво АТФ, що знижує рівень глюкози в крові, а також покращує здоров’я/тривалість життя тварин. Учені кажуть, що такий вплив на виробництво АТФ може спричинити сигнальні зміни, які передаються по всьому організму.

Науковці припускають, що це може бути прикладом абскопального ефекту, який відомий в онкології, коли специфічне опромінення первинної пухлини може призвести до зменшення вторинних пухлин, розташованих в інших частинах тіла. Подібним чином було показано, що світло із довжиною хвилі 670 нм, яке вибірково потрапляло на спини мишей у попередніх дослідженнях, призводило до стимуляції вироблення АТФ у всьому організмі, що покращувало симптоми як на моделі хвороби Паркінсона, так і на моделі діабетичної ретинопатії.

Щоби дослідити вплив червоного світла із довжиною хвилі 670 нм на рівень глюкози в крові, дослідники залучили 30 здорових учасників, яких потім рандомізували на дві групи: 15 у групі червоного світла із довжиною хвилі 670 нм і 15 у групі плацебо (без світла). У них не було ознак метаболічних захворювань і вони не приймали ліків. Потім учасників попросили провести пероральний тест на толерантність до глюкози та записувати рівень глюкози в крові кожні 15 хвилин протягом наступних двох годин. Люди, які опромінювалися червоним світлом за 45 хвилин до того, як випили глюкозу, продемонстрували вагоме зниження її максимального рівня в крові.

Джерело: https://onlinelibrary.wiley.com/doi/full/10.1002/jbio.202300521