Головна Новини Патологія та лабораторна діагностика Цифрова система візуалізації на основі штучного інтелекту створена для отримання швидких результатів біопсії

26 квітня, 2024

Цифрова система візуалізації на основі штучного інтелекту створена для отримання швидких результатів біопсії

Цифрова система візуалізації на основі штучного інтелекту створена для отримання швидких результатів біопсії

Дослідники з Університету Ватерлоо (Онтаріо, Канада) винайшли цифрову медичну систему візуалізації, яка значно покращує процес виявлення новоутворень: лікарі отримують моментальні результати для швидкого та ефективного лікування всіх типів раку. Система дистанційного зондування фотонного поглинання (PARS), інноваційна технологія, створена з нуля, є швидшою, ніж традиційні методи виявлення раку, і має на меті поставити діагноз за лічені хвилини, уможливлюючи швидке хірургічне втручання. Зараз пацієнти можуть чекати тижнями або навіть місяцями, щоб отримати результати біопсії, що призводить до затримок у лікуванні та підвищеного занепокоєння хворих. Робота опублікована в журналах IEEE Transactions on Biomedical Engineering та Scientific Reports.

Процес біопсії є вирішальним етапом у визначенні наявності та типу новоутворень. Традиційний метод гістопатології є доволі тривалим процесом, що включає взяття зразка тканини та підготовку його до аналізу – розрізання, фарбування  зрізів спеціальними барвниками, встановлення зразків на предметні скельця та вивчення під мікроскопом. Замінюючи традиційні методи зображеннями з високою роздільною здатністю на основі штучного інтелекту, система PARS прискорює процес діагностики, заощаджуючи час і ресурси. Лазери застосовуються до зразка тканини, що генерує унікальний і детальний набір даних у високій роздільній здатності.

Дані передаються в систему штучного інтелекту, яка перетворює їх на стандартне гістопатологічне зображення для читання лікарем. Система усуває потребу в підготовці кількох зразків предметного скла, застосовуючи фільтри оцифрованого зображення до однієї тканини, що забезпечує багаторазове зчитування без пошкодження зразка. Нова система також є високоточною. Клінічні дослідження з використанням тканин молочної залози людини показали, що патологоанатоми не можуть відрізнити зображення, створені системою PARS, від створених звичайними методами. Цей стартап з університету був розроблений з метою комерціалізації дослідження, щоб упродовж двох років вивести технологію на ринок.

Джерело: https://ieeexplore.ieee.org/document/10402036/authors#authors