Головна Новини Ендокринологія Біоінженери розробили надувний шлунковий балон для немедикаментозного схуднення

5 грудня, 2024

Біоінженери розробили надувний шлунковий балон для немедикаментозного схуднення

Біоінженери розробили надувний шлунковий балон для немедикаментозного схуднення

Шлункові балони, силіконові кульки, наповнені повітрям або фізіологічним розчином і поміщені в шлунок, можуть допомогти людям схуднути, адже збільшують суб’єктивне відчуття повноти шлунку та зменшують апетит. Однак такий ефект із часом може зникати, коли шлунок «звикає» до цього. Щоби подолати таке обмеження, інженери Массачусетського технологічного інституту розробили новий тип шлункового балона, який можна надувати та здувати за потреби. Під час дослідження на тваринах виявили, що надування кульки перед їжею призвело до зменшеного на 60 % споживання їжі.

«Спочатку шлункові балони справді працюють. Історично було помічено, що балон пов’язаний із втратою ваги. Але потім загалом збільшення ваги повертається за тією самою траєкторією, – зазначає Джованні Траверсо, доцент однієї із кафедр Массачусетського технологічного інституту. – Ми зрозуміли, що якби в нас була система, яка тимчасово імітує повноту, тобто безпосередньо перед їжею, це могло б стати способом схуднення».

Новий балон дослідників схожий на традиційний пристрій, але він поміщається в шлунок через розріз у черевній стінці. Повітряна куля підключена до зовнішнього контролера, який можна прикріпити до шкіри, що містить насос для надування та здування за потреби. Введення цього пристрою подібне до процедури, яка використовується для встановлення зонда для годування.

Під час випробувань на тваринах виявили, що надування кульки перед споживанням їжі призвело до 60-відсоткового зменшення її кількості. Ці дослідження проводилися протягом місяця, але зараз учені планують провести довгострокові експерименти, щоби побачити, чи це зменшення призводить до втрати ваги. Якщо новий шлунковий балон буде дозволений для використання людьми, існуватиме важлива альтернатива сучасним методам лікування ожиріння: шунтування шлунка, хірургічна процедура, під час якої зменшується місткість шлунка, і препарати, наприклад, агоністи рецепторів GLP-1, такі як семаглутид.

Джерело: https://www.cell.com/device/fulltext/S2666-9986(24)00581-7?_returnURL=https%3A%2F%2Flinkinghub.elsevier.com%2Fretrieve%2Fpii%2FS2666998624005817%3Fshowall%3Dtrue